Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 102
Czy tylko mnie perspektywa nieistnienia jakoś nie przeraża? W sumie to nie mogę się tego doczekać. Nie mam żadnej #depresja Jestem naprawdę szczęśliwy i chce przeżyć swoje życie najlepiej jak potrafię. Po prostu życie jest bez sensu - w skali całego wszechświata nic nie ma znaczenia. Możemy sobie wmawiać, że jesteśmy ważni i potrzebni, ale dla mnie to bzdury, którymi naiwni ludzie karmią siebie nawzajem, bo nie mogą znieść tego, że ich życie jest totalnie nieistotne.

Wiem, że to nic odkrywczego, tak mnie naszło na #przemysleniazdupy
#antynatalizm
  • 32
@BarkaMleczna: jeśli przyjemności przeważają nad smutkiem to życie może być przyjemne

trzeba zrobić dobry rachunek poświęconego czasu, sił i emocji żeby na to szczęście zapracować i da się żyć

Mnie bardziej starość przeraża niż śmierć jako taka, że w pewnym momencie nie będę zdolny żyć pełnią życia i czerpać przyjemności, dopadnie mnie jakaś choroba która przykuje mnie do wózka lub nie będę mógł się napić wina czy zrobić jakiejś fajnej rzeczy.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@UnderThePressure: wydaje mi się (osobiście), że strach przed nieistnieniem nie ma sensu, bo jak przestanę istnieć to nie będzie żadnej _mnie_ która mogłaby się bać. I nawet nie będę mogła zaobserwować tego zjawiska. To jedyne czego trochę szkoda, ale to z zasady niemożliwe, można najwyżej zostać brakującym elementem w rzeczywistości ludzi, których moje istnienie dotyczy na tyle bezpośrednio, żeby to w ogóle zauważyć.

Wiara w to, że życie ma
@UnderThePressure: no witam w klubie, mam podobne przemyślenia odnośnie braku strachu przed nicością. Ale można to jak najbardziej zaakceptować i żyć swoim życiem, zaprzątanie sobie tym głowy dłużej niż potrzeba żeby zrozumieć istotę problemu to strata czasu moim zdaniem :p

jak możesz jednocześnie nie widzieć sensu życia i być szczęśliwy?


@BarkaMleczna: Osobiście lubię odpowiedź Alberta Camusa i Absurdyzmu na to że "życie nie a sensu skoro i tak nic nie
@UnderThePressure: @BarkaMleczna: @Zgrywajac_twardziela: to, że życie jest krótkie czy nic nie znaczące dla wszechświata, nie znaczy, że nie ma sensu
Po dobrym filmie nie mówisz że był bez sensu bo się skończył
I nasze życia nie są nic niewarte. Tak naprawdę to tylko one są coś warte, z osobna dla każdego z nas, bo bez nich nic byśmy nie postrzegali. I to jest właśnie piękne. Dla każdego z nas