Wpis z mikrobloga

@Zielonykubek: większość rowerzystów to rak

Widział ktoś aby rowerzysta ustąpił pierszeństwa pieszemu? Bo ja nie :p
O przejazdach na czerwonym świetle, przez przejście dla pieszych i innych tego typów akcji nie wspominając.

Bardzo dobrze ze sie za nich biorą.
  • Odpowiedz
Policja w tym kraju nie ma co robić, tylko wykorzystywać nieoznakowane radiowozy do ścigania przestępców na rowerach


@Zielonykubek: Policja gospodarcza jest jeszcze lepsza. Prowadzi postępowanie w sprawie z zeszłego roku (sprawa dotyczy konkurencji, nie nas), dostała ode mnie wszystkie możliwe dowody z pisemnym oświadczeniem, że nic więcej nie wiem, bo po przegranym postępowaniu przetargowym wrzucam to po prostu do kosza a i tak mam iść na świadka, żeby powiedzieć po
  • Odpowiedz
zdrowy rozsądek obowiązuje też mnie. Uważam na pieszych, nie #!$%@? w miejscach, gdzie może mi ktoś wyskoczyć czy na zakrętach. Wolałbym jeździć po ścieżkach rowerowych czy drogach, ale co zrobić, jak jest jak jest.

@szwelx: jeździć jezdnią.

To gratuluje Ci tamowania ruchu i utrudniania poruszania się samochodem, brawo możesz być z siebie bardzo dumny

@MagicznyMateusz: na drodze
  • Odpowiedz
To niech jadą po DDR, prowadzą rower idąc albo wybiorą komunikację miejską


@Sprus: Tak k$%^&, przestane korzystać z roweru w mieście, kiedy nie mam do dyspozycji drogi rowerowej (czyli z 70% tras "codziennego użytku") i będę prowadził sobie wtedy rower chodniczkiem, żeby przejechać się drogą rowerową raz na 5 kilometrową trasę z domu do pracy, za alternatywę mając zostać zabitym przez tir na drodze obok. To nie ze mną jest
  • Odpowiedz
za alternatywę mając zostać zabitym przez tir na drodze obok


@grzegorzo: co wy macie z tym tirem? Toyotę yaris rozjeżdża równie skutecznie co rower. Więcej się naoglądałem tragicznych w osobówkach, niż na rowerze.

Piesi mają uciekać przed rowerzystami z chodnika, bo rowerzyści uciekli z jezdni?

Trochę obycia na drodze i się jeździ. Cała moja rodzina jeździ po mieście rowerami. I to od czasów kompletnego sowietyzmu na drodze.
  • Odpowiedz
Nigdy tak nie gardziłem tą grupą odkąd czytam ich komentarze na mirko.


@radziuxd: podobnie u mnie ale w druga strone, gardze kierowcami :) np. za to, ze zodyn nie potrafi sie dostosowac do ograniczenia predkosci w terenie zabudowanym
  • Odpowiedz
Oczywiście IMO jadąc chodnikiem należy zachować RiGCz, a w tym się mieści:

- jechać wolniej i ostrożniej

- nie używać dzwonka (bo z doświadczenia dzwonek bardziej dezorientuje, poza tym podzielam opinię że na chodniku pieszy ma bezwzględne pierwszeństwo)

- jeśli piesi idący w tą samą stronę zajmują całą szerokość i nie ma jak się przecisnąć, to jeśli jest taka możliwość to lepiej ominąć ich bokiem, czy jezdnią zamiast dzwonić

- w ostateczności
  • Odpowiedz
- warunki na drodze są niebezpieczne (ulewa, śnieżyca, gradobicie, ograniczona widoczność do kilku metrów),


@wykopyrek: Pominąłeś "silny wiatr"
Art. 33 PORD 5. 3.
warunki pogodowe zagrażają bezpieczeństwu rowerzysty na jezdni (śnieg, silny wiatr, ulewa, gołoledź, gęsta mgła), z zastrzeżeniem ust. 6.

Dla jednego silny wiatr to 100 km/h, a dla innego 1 km/h.
  • Odpowiedz
który ci wlepi karę finansową za nieudolne cwaniakowanie


@wykopyrek: Za jaki art. KK, KWK i KPK jest kara za cwaniakowanie? :D Miałeś kiedyś rozprawę w sądzie? Wiesz, jak dziala przewód sądowy?

Piesi mają uciekać przed rowerzystami z chodnika, bo rowerzyści uciekli z jezdni?


Nie maja uciekac, bo po chodniku jezdzi sie tak, aby nie robic problemów pieszym a bardziej swobodnie dopiero, gdy nie ma nikogo. No chyba ze jest sie
  • Odpowiedz
Za jaki art. KK, KWK i KPK jest kara za cwaniakowanie? :D Miałeś kiedyś rozprawę w sądzie? Wiesz, jak dziala przewód sądowy?


Ok, jedź chodnikiem, odmów mandatu, tłumacz się, że był niebezpieczny wiatr 1m/s

Piesi mają uciekać przed rowerzystami z chodnika, bo rowerzyści uciekli z jezdni?

Nie maja uciekac, bo po chodniku jezdzi sie tak, aby nie robic problemów pieszym a bardziej swobodnie dopiero, gdy nie ma nikogo. No chyba ze jest sie $%^ a nie rowerzystą, ale z tego co widze to wiele rowerzystow to %^&*(
  • Odpowiedz