Wpis z mikrobloga

Kolejowa fotografia trochę z drugiej strony obiektywu.

W weekend 7-8 sierpnia odbyła się nad Balatonem impreza "retro weekend" (retró vonatokkal). Odbywa się ona co roku w lipcu i sierpniu. Przyjeżdża na nią wielu pasjonatów kolei. Po tablicach rejestracyjnych widziałem oczywiście wielu Węgrów, Niemców, Austriaków, Holendrów. Małą grupę Polaków oraz jednego Słoweńca i Greka.

Na zdjęciu okupowany przez nas wszystkich jeden z przejazdów kolejowych przed wjazdem do stacji Tapolca. Byliśmy dużym zainteresowaniem dla miejscowych. Dużo osób się zatrzymywało i pytało co tu robimy, na co czekamy. W tym miejscu pojawiła się również para Polaków. Nie wiem, skąd się znaleźli. Czy przejeżdżali i się zatrzymali, czy wiedzieli o tej imprezie. Po prostu rozłożyli sobie krzesełka i razem z nami wszystkimi czekali. Kobieta była bardzo zdziwiona całym tym zgromadzeniem.

Przejeżdża pierwszy pociąg. Wszyscy robią mnóstwo zdjęć i ... czekają. Zapamiętałem w tej sytuacji jej słowa po przejeździe pociągu.

Oni na pewno jeszcze na coś czekają, skoro tylu ich tutaj jest

Miała rację ( ͡° ͜ʖ ͡°) Dopiero następny pociąg był tym, na który wszyscy czekali.


#kolej #pociagi #pociagiboners #fotografia #wegry
Pobierz niemiec - Kolejowa fotografia trochę z drugiej strony obiektywu.

W weekend 7-8 sie...
źródło: comment_1629392079RDOknjIKWLXkMzqy5WmL3I.jpg
  • 5