Wpis z mikrobloga

Mireczki sprawa wygląda tak, jakiś Januszex wczoraj przerysował mi auto konkretnie i uciekł (typowa polska ( ͡° ͜ʖ ͡°) ), na szczęście całe zdarzenie widział mój znajomy który od razu zadzwonił i mówi "Ty Mirek jakiś gość na niemieckich blachach ci w auto przywalił i uciekł, zapisałem blachy i model auta", wychodzę przed blok i patrzę... o luju złoty, wgniecione nadkole na rancie, tylni zderzak i listwa tylnego zderzaka, pierwsze co cykłem zdjęcia i dzwonie po patrol, przyjechali spisali wszystko ale że gość uciekł to musiałem jechać na komendę żeby złożyć jakiś wniosek o ściganie.
Znając Polską policję wiedziałem że jak ja go nie znajdę to umorzą sprawę, wrzuciłem zdjęcie i opisałem auto które uderzyło na twarzo-książke. Po kilku godzinach znalazł się syn Janusza który napisał że to jego ojciec #!$%@?ł ale się zestresował i stwierdził że pojedzie sobie xD Mówią że chcą się dziś spotkać dogadać polubownie, człowiek który ma naprawić mi blacharkę szkody wycenił na +/- 1500zł, ja dodatkowo wczoraj straciłem 2h wolnego czasu na rozmowie z patrolem, spisywaniem wszystkiego i na komisariacie, myślałem żeby żądać 2500PLN zadośćuczynienia. Zastanawiam się czy gość się zgodzi bo sprawdzałem że jeśli nie to:
1. Już wiem kto uderzył i kto jest właścicielem pojazdu więc i tak dostanę kwit.
2. Dostanie mandat 500zł i 6pkt
3. Jego ubezpieczyciel i tak mi wypłaci pesos a on będzie musiał oddać im ze względu że uciekł z miejsca kolizji xD
4. Straci 10 do 20% zniżek (Zależnie od ubezpieczalni, na okres 3 lat)
Jak myślicie czy Janusz będzie chciał się dogadać?
#motoryzacja #ubezpieczenia #wypadek #samochody #januszebiznesu
  • 58
@TfarukBartus: to wszystko i tak na nic przy bezskutecznym/nieudolnym ściganiu sprawców przez policję. Powinno być tak, że namierzą Cię zawsze, żebyś wiedział, że ucieczka i tak nie ma sensu.
@TfarukBartus jeżeli to fura sprowadzona i jeszcze nie jest zarejestrowana to prawdopodobnie ma tablice z Allegro i:
-nie ma OC (wątpliwe),
- ma OC komisowe na 30 dni,
- ma normalne OC na rok po nr VIN.

W każdej z tych opcji kasę dostaniesz, ale mogą być różne ścieżki dochodzenia. Działaj z OC, nie dogaduj się.
I żadnego dogadywania się, odwalił numer i uciekł bez słowa to na pewno za 3 dni
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@TfarukBartus: mandat dostanie jeżeli w stłuczce uczestniczyły jeszcze osoby trzecie, np. mi pasażera. Jak jechał sam to upomnienie jedynie wpadnie.
Ubezpieczalnia liczy ok 1000zł za lakierowanie jednego elementu z robocizną. Jak coś jest wgniecione to nowa część + malowanie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@TfarukBartus: miałem identyczną sytuację.
Jeżeli w stłuczce nie uczestniczyła osoba trzecia (pasażer w którymś z aut) nie będzie mandatu tylko pouczenie.
Tak przynajmniej powiedział mi policjant jak chłop uciekł z parkingu