Wpis z mikrobloga

Zgodnie z ostatnim sondażem KO ma aktualnie 26%, po połączeniu z Hołownią mają stabilne 43% plus wszystko z parti nieprzekraczających progu czyli Kukiz + PSL. To jest łącznie 47% co dzięki systemowi D'hondta daje Tuskowi większość konstytucyjną pozwalającą zdelegalizować PIS oraz wsadzić ich wszystkich do paki. Stąd taka panika u bolszewików ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#bekazpisu #kukiz #tvpis
  • 88
@ted-kaczynsky: w pierwszym wpisie nie chodziło mi o zawiązanie koalicji z Lewicą, ale o poparcie szerokopojętego projektu rozliczenia PISu.
Wyobrażam to sobie tak, że KO wchodzi w koalicję z Hołownią, może dołączy też PSL jak przejdą próg. Mieliby powyżej 40%, więc nie byłoby potrzeby walczyć o włączenie Lewicy do koalicji, tym bardziej, że KO i Lewica mają nadal mnóstwo punktów rozbieżnych ze sobą. I wyobrażam sobie jeszcze, że gdy przyjdzie uchwalić
@Maly_Jasio: nie obraziłbym się, gdyby tak się miało stać.
@patchupdate: mam nadzieje, że obetnie socjal - ale mógłby to zrobić tak mądrzej niwelując główną patologię i jednocześnie wspomagać rodziny, np. zamiast 500+, rodziny mogły sobie odpisać nawet 1000zł podatku za każdego bachara - i wtedy to dopiero byłby szach mat, leniwe świnie byłyby zmuszone iśćdo pracy, aby zobaczyć tą kase + z definicji, ten rodzaj socjalu przysługiwałby jedynie osobom generującym
@towinatuska: nie rób sobie i innym nadziei. Do wyborów jeszcze 2 lata. Obieca się 1000+, piętnastki, darmowe mieszkania dla patologii, zwiększy się szkalowanie opozycji i elo. W ogóle założę się, że będą majstrować przy samych wyborach. Ja już nie mam złudzeń że PiS przestanie rządzić w drodze wolnych wyborów.
@patchupdate: jeśli nawet to:
1. Już bez Kaczyńskiego (jeśli będzie żył to już z zaawansowaną demencją)
2. Jak PO to dobrze rozegra to świta PISu będzie siedzieć.
3. Odpolityczni się TVP albo przynajmniej propaganda nie będzie działać na tak wielką skalę
4. Młode pokolenie szybko się laicyzuje. Za 8 lat wartość PISu jako ostoi katolicyzmu nie będzie tak silna jak dzisiaj.
aje Tuskowi większość konstytucyjną pozwalającą zdelegalizować PIS oraz wsadzić ich wszystkich do paki.


@towinatuska: To urocze, że są ludzie, którzy dalej wierzą, że nawet, jak Donek wygra, to kogoś rozliczy ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nowak się pisiorom wystawia co chwile, nawet ma zarzuty od ukraińskich władz, a i tak Jarek nie pozwala by mu włos z głowy spadł. My nie ruszamy waszych, wy nie ruszacie naszych (