Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Bardzo dobrze poszly mi matury i mam czym się pochwalić jeżeli chodzi o działalność pozaszkolną. Nauczyciele dawali mi duże szanse na dostanie się na topowe uczelnie.

Nie stać mnie absolutnie na żadną uczelnie z TOP 10/20/50 na świecie, bo pochodzę z biednej rodziny.

Czuję się jak gówno i mam ogromne poczucie niesprawiedliwości. To było moje ogromne marzenie by studiować na jakiejś topowej uczelni.

#zalesie #studia #uk #emigracja #nauka #edukacja

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #611afb25f81bf9000b2c7176
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Przekaż darowiznę
  • 19
@AnonimoweMirkoWyznania: już widzę zrobiłeś sam z siebie ofiarę, wybaczyłeś sobie porażkę. Dołącz do BLM i zacznij wyć w internecie, że nie masz bohatego tatusia.

Ewentualnie skoro jesteś tak zdolny/a:
Idź na dobrą uczelnie w Polsce - jeśli trzeba to pracuj i działaj w dziedzinie która cie pasjonuje. Będziesz dobry/a to z podstawą wiedzy zdobytą w Polsce (inż./mgr) wyjedź na inną uczelnie, już na zachód i kształć się dalej. Walcz o stypendia
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@Wujek_Fester: Teraz trzeba mieć presettled/settled status, żeby dostać tution fee loan. Podobnie z maintenance loan, trzeba mieć settled status albo mieszkać w UK przynajmniej 3 lata przed rozpoczęciem studiów. Jak tego nie masz to pozostaje wiza studencka, a wtedy płacisz za wszystko sam. W UK już się nie opłaca studiować, no chyba, że masz już odpowiednie statusy albo twój stary ma kopalnie diamentów w Kongo.

@AnonimoweMirkoWyznania: Przecież dalej możesz. Obok
@AnonimoweMirkoWyznania: w czym problem? ja studiowałam na zachodzie i dostawałam stypendium socjalne (5k euro rocznie), które mi pozwalało pokryć całkowicie koszt najmu. Dodatkowo w wakacje pracowałam by mieć na jedzenie i inne wydatki. Za granicą jak się poszuka można serio studiować w całkiem fajnych warunkach jak się ma głowęna karku i umie trochę poszukać.