Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jestem największym idiotą jeśli chodzi o wydawanie pieniędzy..

Rok 2012: W wieku 18 lat odkrywam sposób na zarabianie przez internet, na którym w ciągu 3 lat zarobiłem 170 000 zł.

Na co to w końcu wydałem?
Przeprowadziłem się do miasta wojewódzkiego na studia zaoczne i przez 3 lata wydawałem tę kasę. Jedzenie zamawiałem przez neta a dnie spędzałem na graniu (a raczej noce, bo spałem do 16:00). Gdy środki zaczęły się kończyć, to dopiero wtedy zacząłem szukać pracy. Udało się znaleźć robotę w IT, w której jestem do teraz.

Niedawno mineły 3 lata odkąd pracuję. Przez ten czas uzbierałem 120k i do wypłaty z tej "pracy internetowej" mam 5k usd.

Od 2015 r. każdy mi gadał o kupnie własnego mieszkania, a ja ciągle to odkładałem na później, bo sama myśl o tym wszystkim mnie przerażała, więc wolałem uciec do przyjemnych gier. Dzisiaj spokojnie mógłbym mieć 2, może 3 spłacone mieszkania, a tak to mam tylko nerwicę na myśl o drożejących mieszkaniach. Cała rodzina ma ze mnie bekę i zawsze już dla nich będe tym idiotą, który może i zarabia dobrze, ale jest po prostu głupi, bo miał tyle okazji do kupna mieszkania, a tego nie zrobił..

#zalesie #przegryw #depresja #prokrastynacja #mieszkanie #nieruchomosci #kupnomieszkania #programowanie #praca #pracait #budzetdomowy #pieniadze #oszczedzanie

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #611ab616f81bf9000b2c70a3
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Przekaż darowiznę
  • 19
OP: @Szczuroskoczek_: @Wkopanywykopany: Tak jak napisał @azek, chodzi o suby, chociaż kiedyś to się nazywało PPA. Idea była prosta: jak ktoś wyśle SMS, to zapłaci za niego, a ja dostawałem od tego jakiś %. Tworzyło się fejkowe strony np:
- sprawdź lokalizację telefonu po numerze
- hack do gry (nazwa gry)
- sprawdź który ze znajomych na facebooku ogląda twój profil
itd. Ograniczała cię tylko wyobraźnia. Powstawały nawet
@AnonimoweMirkoWyznania: Kojarze temat PPA, CPA, sub, sms premium. Znajomy wyjął na tym coś koło bańki ale to były lata 2k12-14. Potem źródełko wyschło głównie dlatego że Google wycinało takie strony na potege (a wiekszość ruchu zdobywało sie przez pozycjonowanie w google własnie). Dodam że typek miał wtedy naście lat i jakież zdziwienie było jak na pierwszą fure po zdaniu prawka kupił sobie bete za 120k xd
Dodam że typek miał wtedy naście lat i jakież zdziwienie było jak na pierwszą fure po zdaniu prawka kupił sobie bete za 120k xd


@De_Fault: no i tutaj jest problem :p Też trochę siedziałem np. na zarabiam.com i znam osoby, ktore robily 10 - 15k miesięcznie, a to były lata 2012 - 2015 kiedy siła nabywcza była dużo większa. Udało mi się wystalkować, że kilka takich dobrze zarabiających osób rozwaliła tę
@trevoz: też znam pare osób z tego środowiska (głównie z konkurencyjnego forum). Większość z nich przerzuciło się na inne metody np. dating, dropship, crypto czy jakieś usługi online typu seo, marketing, social media itp. Znam osobe która dalej siedzi w tym i odziwo wyniki ma bardzo dobre. Chyba jako jedyny zachował stabilność w tej branży. Z tym że ma zaplecze kilkuletnich stron które widocznie mają duży autorytet w Google i są
@AnonimoweMirkoWyznania witam przyjacielu po fachu. Sam tak całe studia przeleciałem. Zaczynałem jeszcze na sharecashu gdzie wystarczyło zrobić filmik na YT z nowym jailbreakiem do PS3 czy tam PS4 i robiło się dniówki prawie po 1000zl. Oczywiście też nic nie robiłem aż źródełko uschło. Ja sobie to tłumacze tym że byłem niedojrzały do takich zarobków. Miałem stronę z fake filmami i z Francji wpadały leady po 20$ :)