Wpis z mikrobloga

Radek Sikorski opublikował na swoim facebooku bardzo interesujące tłumaczenie tekstu, który napisał w 1986 roku - na temat swojego pobytu w Afganistanie u boku mudżahedinów.

Link

#!$%@?, jak ja szanuję tego charyzmatycznego skurczybyka.

Bądźmy szczerzy. Rządy PO-PSL miały sporo wad, ale akurat dyplomacja za czasów Sikorskiego była na poziomie światowego topu.

Wstyd co te wiejskie knury zrobiły z polską dyplomacją po czasach, kiedy Sikorski ustawiał Clintonową w szeregu jak równy z równym. Z aspirującego, dynamicznie rozwijającego się gracza, staliśmy się totalnym pośmiewiskiem.

No ale dla p0laków:
ośmiorniczki za 5 dyszek > 7 lat ciężkiej i skutecznej pracy w MSZ…

#bojowkaradkasikorskiego #neuropa #4konserwy #bekazpisu #bekazprawakow #afganistan #wojna
Pobierz
źródło: comment_1629143754NJWZzvG14oK5JAwOZoLrhy.jpg
  • 88
ty masz coś z głową?


@alahakbar: No mam - potrafie jej uzywac. Tobie nie do konca to wychodzi.

jeśli na poważnie w ramach organizacji międzynarodowych zajmujemy sie takimi pierdołami jak globalne ocieplenie czy walka z plastikiem to tym poważniej powinniśmy się zająć państwami, w który rządzą zwierzęta


No i jak wyzej napisalem - uzywanie glowy to nie do konca Twoja mocna strona.

No ok. Postaram sie wyjasnic zebys i Ty zrozumial:
@Tywin_Lannister: prawda jest taka, że tamci talibowie = dzisiejszy talibowie. Ale wiadomo, że aktualnie narracja mówi, że USA dobre, a ZSRR złe. Wiem, że za PISu jest #!$%@? ale już nie upadajmy tak nisko i nie twierdźmy, że wtedy mudżahedini byli spoko, a dzisiaj są be, bo tak samo wtedy byli #!$%@? i tak samo dzisiaj są. Więc nie wiem co ten Sikorski wrzuca i #!$%@? w tym momencie ale wrzucanie
@gorzki99: > No mam - potrafie jej uzywac.

ty być może swojej używasz, ale do wbijania gwoździ co najwyżej

pisanie


NO NIE, NO TAK

to nie jest argument

presje polityczna i gospodarcza


presja gospodarcze, to można stosować, które mają jakiś udział w światowej gospodarce, i korzystają z globalnego łańcucha dostaw, a nie na kraję żyjące jak plemiona przed epoką industrializacji podobnie ma się to do polityki

Kazde silowe rozwiazanie jest ATAKIEM
@Tywin_Lannister gdyby nie pił za dużo to mógł być naprawdę w światowym topie, pewnie na poziomie Tuska, ale to jak ostatnio publicznie się pokazuje całkowicie go skreśla z jakiś poważniejszych ról