Wpis z mikrobloga

Radek Sikorski opublikował na swoim facebooku bardzo interesujące tłumaczenie tekstu, który napisał w 1986 roku - na temat swojego pobytu w Afganistanie u boku mudżahedinów.

Link

#!$%@?, jak ja szanuję tego charyzmatycznego skurczybyka.

Bądźmy szczerzy. Rządy PO-PSL miały sporo wad, ale akurat dyplomacja za czasów Sikorskiego była na poziomie światowego topu.

Wstyd co te wiejskie knury zrobiły z polską dyplomacją po czasach, kiedy Sikorski ustawiał Clintonową w szeregu jak równy z równym. Z aspirującego, dynamicznie rozwijającego się gracza, staliśmy się totalnym pośmiewiskiem.

No ale dla p0laków:
ośmiorniczki za 5 dyszek > 7 lat ciężkiej i skutecznej pracy w MSZ…

#bojowkaradkasikorskiego #neuropa #4konserwy #bekazpisu #bekazprawakow #afganistan #wojna
Tywin_Lannister - Radek Sikorski opublikował na swoim facebooku bardzo interesujące t...

źródło: comment_1629143754NJWZzvG14oK5JAwOZoLrhy.jpg

Pobierz
  • 88
  • Odpowiedz
Pisowcy wzbudzają jedynie pusty śmiech wśród ludzi którzy podobnie jak Sikorski zjeździli pół świata spędzając czas na zmianę na salonach i w bazach wojskowych.


@Kozajsza: No nigdy bym nie uwierzył, że nikt poważny nie będzie się liczył z nazwiskami Fotygi, Waszczykowskiego, czy tego, co teraz jest, jak mu tam. Dobrze, że *** uchwalil te ustawę pozwalającą na to, żeby dyplomata nie musiał mówić w obcym języku. Tak, z zagranicznymi partnerami
  • Odpowiedz
@Tywin_Lannister: Jak Sikorski tak się zachowuje w kontaktach z innymi ludźmi jak na Twitterze, to na pewno jest charyzmatyczny skurczybyk xD Przecież to bufon nadęty. Niby człowiek wykształcony, a to kawał chama i prostaka. Jemu niewiele brakuje do Pawłowicz.
  • Odpowiedz
@gorzki99: Dlaczego mam zaprzeczać? Przecież właśnie o tym mówiłem. Mnie chodziło o to, że pisząc:

Ci co kiedys walczyli z najezdza (ruskimi) kiedys byly bohaterami. Teraz sa "terrorystami" mimo ze nadal walcza z najzdzca. Tylo teraz najezdzca to USA.


bardzo uprościłeś sytuację, która jest mocno skomplikowana i niejednoznaczna. Afganistan to mozaika różnych sił i interesów. Nie chcę przy tym wybielać przeciwników talibów, bo oni też mają swoje za uszami. Niemniej jednak z naszego punktu widzenia (świata zachodniego) korzystniejszym jest, kiedy w Afganistanie dominują siły, które nie wysyłają do nas terrorystów przeprowadzających zamachy, porywające naszych obywateli, ucinający im głowy itp. Dlatego obecne wydarzenia są dla nas tak
  • Odpowiedz
Krytykował zbytnie poleganie na Ameryce, ale Ty wyciągasz dokładnie ten fragment i twierdzisz, że Sikorski robił im laskę.


@swiadomy_anakolut: tak, właśnie tak twierdzę. Na podstawie wypowiedzi ówczesnego ministra spraw zagranicznych, o jego własnej działalności - takie mam prawo wnioskować. Krytykował poleganie na Ameryce, a jednocześnie dokłądnie to robił, moim zdaniem - wbrew interesowi Polski. Cóż, możesz się nie zgadzać z moim zdaniem, ale wiernopoddańcza wobec USA polityka, jaką uprawiał, wskazuje
  • Odpowiedz