Wpis z mikrobloga

Radek Sikorski opublikował na swoim facebooku bardzo interesujące tłumaczenie tekstu, który napisał w 1986 roku - na temat swojego pobytu w Afganistanie u boku mudżahedinów.

Link

#!$%@?, jak ja szanuję tego charyzmatycznego skurczybyka.

Bądźmy szczerzy. Rządy PO-PSL miały sporo wad, ale akurat dyplomacja za czasów Sikorskiego była na poziomie światowego topu.

Wstyd co te wiejskie knury zrobiły z polską dyplomacją po czasach, kiedy Sikorski ustawiał Clintonową w szeregu jak równy z równym. Z aspirującego, dynamicznie rozwijającego się gracza, staliśmy się totalnym pośmiewiskiem.

No ale dla p0laków:
ośmiorniczki za 5 dyszek > 7 lat ciężkiej i skutecznej pracy w MSZ…

#bojowkaradkasikorskiego #neuropa #4konserwy #bekazpisu #bekazprawakow #afganistan #wojna
Tywin_Lannister - Radek Sikorski opublikował na swoim facebooku bardzo interesujące t...

źródło: comment_1629143754NJWZzvG14oK5JAwOZoLrhy.jpg

Pobierz
  • 88
@gorzki99: Sorki, nie pomyślałem.

„Pod ostrzałem. Triumfujący Afgańczycy uderzają na Rosjan”

„Under fire, as jubilant Afghans hit Russians”, The Sunday Telegraph, 21 września 1986

Było południe i 30 żołnierzy już się zgromadziło. Faruk, dowódca bazy organizacji Dżamaat-i-Islami dał sygnał do rozpoczęcia duchowego przygotowania do ataku.

Wraz ze swoim zastępcą zawinęli kopię Koranu w patu – lekki kocyk, który afgański partyzant zawsze ma przy sobie. Trzymali patu wysoko, każdy żołnierz przechodził pod
Sorki, nie pomyślałem.


@Tywin_Lannister: Spoko dzieki za wklejenie.

Tak sie zastanawiam - Ci co kiedys walczyli z najezdza (ruskimi) kiedys byly bohaterami. Teraz sa "terrorystami" mimo ze nadal walcza z najzdzca. Tylo teraz najezdzca to USA.

Kompletnie nie znam tematu. Nie chce sie wypowiadac. Oceniam poprostu fakty. NIe mam zadnej wiedzy i uprawnien zeby oceniac niemniej slabo mi to wyglada.
@gorzki99: > ak sie zastanawiam - Ci co kiedys walczyli z najezdza (ruskimi) kiedys byly bohaterami. Teraz sa "terrorystami" mimo ze nadal walcza z najzdzca. Tylo teraz najezdzca to USA.

to takie prowananie jak bycie 'dobrowolnym członiek ZSSR a bycie dobrowolnym członkiem unii europejskiej

tylko niezbyt bystrzy by to porownywali
tylko niezbyt bystrzy by to porownywali


@alahakbar: A co powiesz na takie podejscie:

Gowno mnie obchodzi co oni sobie robia we wlasnym kraju. Malo mnie interesuje czy w ich kraju mozna chodzic w dzinsach czy w sukience. Malo mnie interesuje czy w ich kraju mozna jesc mieso, kobiety moga studiowac, za kradziez ucina sie reke. Ich kraj ich zasady.

No i oni walczyli o swoj kraj i swoje zasady zarowno z
Tak sie zastanawiam - Ci co kiedys walczyli z najezdza (ruskimi) kiedys byly bohaterami. Teraz sa "terrorystami" mimo ze nadal walcza z najzdzca. Tylo teraz najezdzca to USA.


@gorzki99: To też nie tak, że talibowie sobie spokojnie rządzili, a złe USA ich napadło. To grupa radykałów zbrojnie przejęła władzę w kraju zaprowadzając najsurowsze egzekwowanie prawa szariatu. W dodatku cały czas trwała wojna domowa, oni do końca nigdy nie opanowali całego kraju.
@gorzki99: > Malo mnie interesuje czy w ich kraju mozna jesc mieso, kobiety moga studiowac, za kradziez ucina sie reke. Ich kraj ich zasady.

nie bardzo rozumiem czemu jakas arbitralna granica miala by upoważniać kogokolwiek do zbrodniczego zachowania

jeśli na poważnie w ramach organizacji międzynarodowych zajmujemy sie takimi pierdołami jak globalne ocieplenie czy walka z plastikiem to tym poważniej powinniśmy się zająć państwami, w który rządzą zwierzęta

No i oni walczyli