Wpis z mikrobloga

Mercedes wciąż dominuje, nie ważne czy to F1 czy Formuła E.

Nyck de Vries Mistrz F2 z 2019 i jednocześnie kierowca rezerwowy Mercedesa z F1 został właśnie pierwszym w historii mistrzem świata Formuły E. Tak jako pierwszy w historii, gdyż od tego roku FE zyskała oficjalnie status mistrzostw świata, kierowcy którzy zdobyli mistrzostwo w poprzednich latach nie zupełnie mają prawo identyfikować się jako mistrzowie świata, są po prostu mistrzami serii.

Mercedes jako konstruktor także zdobył tytuł mistrza świata FE.

Mimo tego sukcesu, na dniach spodziewany jest news że Mercedes wycofa się z Formuły E po zakończeniu przyszłego sezonu, co będzie sporym ciosem dla całej serii. FE w przeciągu roku straci 3 producentów.
#f1 #formulae
tumialemdaclogin - Mercedes wciąż dominuje, nie ważne czy to F1 czy Formuła E.

Nyc...

źródło: comment_1629039072mQlz5uQD7u028V93JKdWIe.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
@tumialemdaclogin: Chyba trzeba będzie przeprosić się z Williamsem, bo de Vries zasługuje na szansę w F1. Pamiętam jak wykopywali go z McLarena, trochę było mi go szkoda, i byłem zdania że Norris to przereklamowany bananowy dzieciak - że zamieniają siekierę na najwyżej ciupagę. Okazuje się, że mieli trochę racji - i Norris okazał się nie ciupagą, a piłą motorową - ale to nie znaczy, że de Vries nie zasługuje na choćby
fordern - @tumialemdaclogin: Chyba trzeba będzie przeprosić się z Williamsem, bo de V...
  • Odpowiedz
@fordern: ale on jest już w Latifowym wieku. Moim zdaniem są inni dużo bardziej perspektywiczni niż on. Lubię chłopaka ale imho to taki Ilott. Ciut za słaby do f1 acz bardzo mocny.

Nie chcemy by zabrał miejsce Theo Purchaire, Piastri emu, Jurkowi Wpisowi czy Robertowi

  • Odpowiedz
@tumialemdaclogin: szybko zyskało tego mercedesa czy BMW, szybko i straciło. Seria jest po prostu nudna i z bardzo słaba realizacja. Moim zdaniem poniżej F2. Nie czuję specjalnie emocji jak to oglądam, same samochody do tego są zwyczajnie powolne. Widziałem już trochę wyścigów w przeciągu jakichś 5 lat. Zdziwił mnie ten nagły hype i wejście pozostałych niemieckich producentów. Tu raczej ma sens połowiczne wsparcie, takie jak DS, nie angażować góry kasy, ale
  • Odpowiedz