Wpis z mikrobloga

Dlaczego tak dużo trolli pieprzy non stop o klitkach, kurnikach? Przecież mieszkanie 2 pokojow, 40 kilka m2 to całkiem niezły start dla młodej pary na pierwsze 3-5 lat życia. Potem można kupić mieszkanie 3-4 pokojowe o powierzchni 60-70m2 kiedy odłożymy jakieś pieniądze.

Jakiej wielkości mieszkań oczekują te osoby i który kraj ich zdaniem spełnia ich imaginacje?
#nieruchomosci
  • 42
Przecież mieszkanie 2 pokojow, 40 kilka m2 to całkiem niezły start dla młodej pary na pierwsze 3-5 lat życia. Potem można kupić mieszkanie 3-4 pokojowe o powierzchni 60-70m2 kiedy odłożymy jakieś pieniądze.


@Sabarolus: 40m2 to jest minimum dla wygodnego życia dla singla lub pary ale o dzieciach nie ma co myśleć. Nie ma miejsca chyba, że rodzice chcą spać na rozkładanej kanapie w salonie. Mieszkanie 70m2 to są 3 pokoje a
@JackBauer
@Sabarolus

Jak masz 25 lat to tak, 40 m² jest spoko. Ale jak masz 30 lat i planujesz założenie rodziny to robi sie z tego kurnik. Takie 40m² w Warszawie to 500 k plus urządzenie i plus garaz za 30k. Mieszkanie 70m², to z urządzeniem będzie milion. (Nie tak łatwo odłożyć w kilka lat :) )

Generalnie mieszkalem w mieszkaniu 60m² w 4 osoby, potem w domu 250m², teraz w mieszkaniu
@Mac02: No tak, dla mnie młodzi=20-25 lat przed założeniem rodziny. 70 m2 z urządzeniem za milion? Chyba tylko na rynku pierwotnym, na wtórnym nawet w ścisłym centrum jesteś w stanie zmieścić się w tej kwocie.

Budowa domu teraz też średnio korzystnie finansowo wychodzi. 200 m2 po wyprowadzce dzieci będzie świecić pustkami ;)
@JackBauer mówię o cenach warszawskich gdzie średnia cena za metr to juz 12k, a 90 procent wszystkich mieszkań jest powyżej 10k za m².

No czyli za min 25 lat dom będzie świecił pustaki, a przez te 25 lat będzie sie sprawdzał idealnie :)
Dodatkowo planuje na starość przygarnąć rodziców jak nie będą już radę dawali sami mieszkać, czyli wlansie za ok te 20-25 lat:)

Wole tak, niz się kisić przez 25 lat
@Mac02: Ja też mówię o cenach warszawskich. Średnia to dużo mniej, niż 12k, poza tym to mało miarodajny wskaźnik - bez problemu można kupić nawet poniżej 12k w Śródmieściu, zwykle do częściowego lub całkowitego remontu.

Spoko, każdy ma swoje potrzeby, na szczęście w dzisiejszych czasach jest spory wybór ;)
Generalnie mieszkalem w mieszkaniu 60m² w 4 osoby, potem w domu 250m², teraz w mieszkaniu 40m² i buduje dom ponad 200m². Ktoś kto nie mieszkał w dużym (?) domu, nie zrozumie jaki to jest komfort względem 40-70 m²..


@Mac02: Mieszkałem w 3 osoby w domu 160m2. Komfort większy, ale dla mnie jako nastolatka to był dramat, nic wokół.
@Mac02: truizm - tylko problem w tym, że liczba działek w bardzo dobrych lokalizacjach jest ograniczona. To tak jakbym napisał, że lepiej być zdrowym i bogatym jak chorym i biednym
Dlaczego tak dużo trolli pieprzy non stop o klitkach, kurnikach?


@Sabarolus: czy ty sam aby nie jesteś trollem? ( ͡º ͜ʖ͡º) "Mieszkanie 80 mkw. w Europie to standard, Polska daleko w tyle", "Polskie domy i mieszkania coraz mniejsze"

Przecież mieszkanie 2 pokojow, 40 kilka m2 to całkiem niezły start dla młodej pary na pierwsze 3-5 lat życia.


@Sabarolus: niezły start na
Pobierz
źródło: comment_1629018793TM0ZYPsILELMXwvtnMwkQU.jpg
@Sabarolus no sa bardzo dobre lokalizację jak 2 km od centrum, są dobre lokalizację jak dzielnice obrzeżne i sa gówniane lokalizacja jak poza miastem na wsi. Tych dobrych w Warszawie ciągle jest sporo, choć ceny mocno urosły w ostatnim czasie. Fakt, nie ma klubów dookoła, ale lidle, warzywianiki, szkoły, żłobki, fryzjerzy, restaurację, piekarnie, autobusy, SKMki są.

Jako nastolatek tez mieszkałem i jedyne co sie liczyło w sumie to koledzy dookoła. A jaki
Dlaczego porównujesz Polskę do krajów rozwiniętych? To nie ma sensu. Wśród byłych demoludów plasujemy się w połowie stawki


@Sabarolus: zadałeś pytanie dlaczego mieszkania w Polsce są uważane za za małe, zatem udzieliłem wyczerpującej odpowiedzi - a relatywizacja danych do Rumunii, gdzie jest w tej kwestii jeszcze o poziom gorzej, na pewno niczego nam nie poprawia