Wpis z mikrobloga

Dam taki protip na autostrade:

Jak jedziecie na prawym pasie 120 km/h i zblizacie sie do TIRa, a na lewym w oddali widzicie zblizajacy sie samochod to macie 2 rzeczy do wyboru:

1) Docisnac gaz i wyprzedzic sprawniej TIRa, nastepnie zjechac na prawy i odpuscic gaz do swojej stalej predkosci
2) Odpuscic gaz (moze nawet troche przyhamowac) i poczekac az ten z lewej przejedzie

czego NIE robic:
Wyjechac z wasza predkoscia na lewy pas i przyblokowac goscia jadacego 140+

PS: to ze przyspieszycie na chwile te 20-30 km/h nic Wam nie zaszkodzi, a nawet przeciwnie - szybciej wykonany manewr moze wszystkim pomoc


#protip #samochody #logikarozowychpaskow
  • 376
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@endo500: no tak, ale jak bede jechal 140 to bede w wiekszosci wyprzedzal ludzi i nikt nie bedzie wypzedzal mnie bo przepisy na to nie pozwalaja zeby ktos mnie wyprzedzal wiec wszystko ok


@PISowski_inwestor: nie ok bo przepisy stanowią, że masz obowiązek jechać jak najbliżej prawej krawędzi jezdni. Czyli lewym wyprzedzasz a potem masz zjechać na prawy.
  • Odpowiedz
@Mac02: Łapiesz za słówka ale nie czytasz wszystkich. xD Jak już bardzo chcesz się ich czepiać to przecież napisałem „circa”, 9,6(niewykonalne w praktyce) zdecydowanie się łapie. Te „praktycznie” 10 sekund jest gównianym mało dynamicznym wynikiem, i jechałem Dusterem- nie ma w nim niczego zapadającego w pamięć, ten na filmie ma przyspieszenie podobne do Yarisa w dobrej wersji xD, może nieznacznie lepsze. Nie wiem czego bronisz skoro w na rynku są
  • Odpowiedz
  • 1
@HeadH no ale chodzi o to ze na ulicy pewnie średnio nowy samochód ma 150 koni i ok 7-8 do setki. Tylko szkoda ze jeden na 100 kierowców potrafi zrobić te 7 sekund, a pozostałe 99 rusza z prędkością 50 konnego Matiza. Więc na tle innych samochodów jego 9-10 sekund nie powoduje ze jest wolny i zawsze zostaje w tyle ba światłach
  • Odpowiedz
Jak Seba zasuwa 200 km/h i mu wyjedziesz ze swoją 120 km/h, bo wyprzedzasz tira i dojdzie do wypadku, to i tak jest twoja wina.
  • Odpowiedz
@Mac02: Fakt, zwłaszcza w dobie popularyzacji automatów niebywałym wyczynem jest płynne ruszanie… Eh już mnie to nie bawi, tak 10 sekund do setki to mistrzostwo świata, Duster królem szos jak szczupak królem rzek. Masz recht, wszystko poniżej 9,6 sekundy do setki to zbytek i kosmiczna technologia, której żodyn nie umie wykorzystać, żodyn xD A w ogóle 150 koni to potęga i nikt więcej nie potrzebuje! W ogóle to mocniejszych samochodów
  • Odpowiedz
@zpue: mogę ci znaleźć taki który zabrania ci w--------ć się przed inny samochód na jego pas bo o to chodzi w pierwszej kolejności. Nie musisz przyspieszać, powinno cię tam w ogóle być
  • Odpowiedz
a z mojego doświadczenia częściej do groznych sytuacji dochodzi przez spychaczy siedzących na zderzaku na lewym pasie a nie przez ludzi wyprzedzających z dozwoloną maksymalną prędkością
  • Odpowiedz
@dulek: Mi się u Niemców najbardziej podoba jak na nolimicie, czasem Ci co zapierdzielaja lewym mrugają profilaktycznie nawet jak nikogo nie ma przed nimi żeby widzieć ich w lusterku i czasem im nie zajechać drogi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
PROTIP pamiętajmy, że nie jesteśmy sami na drodze i tyle. Jeden umie jeździć lepiej, drugi gorzej, trzeci myśli o niebieskich migdałach, a czwarty śpi. Każdy człowiek jest inny, jeden głupi, drugi mądry dlatego bierzcie ze sobą do samochodu wyrozumiałość i zasada ograniczonego zaufania i w drogę :)
  • Odpowiedz