Wpis z mikrobloga

Dam taki protip na autostrade:

Jak jedziecie na prawym pasie 120 km/h i zblizacie sie do TIRa, a na lewym w oddali widzicie zblizajacy sie samochod to macie 2 rzeczy do wyboru:

1) Docisnac gaz i wyprzedzic sprawniej TIRa, nastepnie zjechac na prawy i odpuscic gaz do swojej stalej predkosci
2) Odpuscic gaz (moze nawet troche przyhamowac) i poczekac az ten z lewej przejedzie

czego NIE robic:
Wyjechac z wasza predkoscia na lewy pas i przyblokowac goscia jadacego 140+

PS: to ze przyspieszycie na chwile te 20-30 km/h nic Wam nie zaszkodzi, a nawet przeciwnie - szybciej wykonany manewr moze wszystkim pomoc


#protip #samochody #logikarozowychpaskow
  • 376
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@FlasH: Czy gdzieś jest napisane w artykule ze nie obowiązuje cie ustąpienie pierwszeństwa jeżeli druga osoba przekroczyła prędkość? Może jechać nawet i 200, nadal masz obowiązek ustąpić pierwszeństwa jeżeli chcesz zmienić pas na jego
  • Odpowiedz
@FlasH:

A czy gdzieś jest napisane, że możesz jechać >140?.


Nigdzie nie jest napisane, tak samo jak nigdzie nie jest napisane że możesz takiej osobie wjechać na pas i wymusić na nim hamowanie.
  • Odpowiedz
powstrzymanie się od ruchu, jeżeli ruch mógłby

zmusić innego kierującego do zmiany kierunku lub pasa ruchu albo istotnej

zmiany prędkości


@KarmelowyJeremiasz:
I to mlotem do glow wszystkim poszkodowanym "ofiar wymuszen" na lewym pasie. Spuszczenie nogi z gazu na widok wolniej poruszajacego sie pojazdu na Twoim pasie ruchu wymuszeniem nie jest i nigdy nie bedzie. Tego typu zjawiska sa nazywane.... ruchem k---a drogowym.
  • Odpowiedz
@d00v: To dlaczego ktoś, kto łamie przepisy przekraczając prędkość ma pretensje, że ja łamię przepisy zajeżdżając mu drogę?

Jestem jakiś gorszy? Nie mogę sobie łamać?
  • Odpowiedz
@zpue: nie zaoszczędzi. Musi zwolnić do 120 i potem przyspieszyć do 140. Zużyje więcej paliwa niż w przypadku jednostajnej jazdy 140. Przyczyniasz się do ocieplenia klimatycznego bo nie chce Ci się przyspieszyć.
  • Odpowiedz
@Cryptograph: kapelusz ci z glowy nie spadnie jak ustapisz jadacemu szybciej ( pisze to do ciebie i innych komentujacych w ten sposob) z reszta porazka jest to ze autostrady w pl maja tylko po dwa pasy...
  • Odpowiedz
- to tak, bo sprowadzasz bezpośrednie zagrożenie.


@d00v: ja uważam, że przekraczanie prędkości to sprowadzanie bezpośredniego zagrożenia.

Jak ktoś jedzie 160 to chyba nie powinno mu sprawić trudności wyhamowanie do 140...
  • Odpowiedz
@KarmelowyJeremiasz: a co zrobić jak obiekt na horyzoncie podjedzie pod zderzak i zacznie szaleńczo mrugać i trąbić w połowie wyprzedzania TIRa boi źle oceniłeś prędkość gdyż rzadko korzystasz z autostrad i nie przewidziałeś że ktoś będzie leciał lewym grubo ponad 200kmh? Miałem niedawno właśnie taką sytuację.
  • Odpowiedz