Wpis z mikrobloga

Dam taki protip na autostrade:

Jak jedziecie na prawym pasie 120 km/h i zblizacie sie do TIRa, a na lewym w oddali widzicie zblizajacy sie samochod to macie 2 rzeczy do wyboru:

1) Docisnac gaz i wyprzedzic sprawniej TIRa, nastepnie zjechac na prawy i odpuscic gaz do swojej stalej predkosci
2) Odpuscic gaz (moze nawet troche przyhamowac) i poczekac az ten z lewej przejedzie

czego NIE robic:
Wyjechac z wasza predkoscia na lewy pas i przyblokowac goscia jadacego 140+

PS: to ze przyspieszycie na chwile te 20-30 km/h nic Wam nie zaszkodzi, a nawet przeciwnie - szybciej wykonany manewr moze wszystkim pomoc


#protip #samochody #logikarozowychpaskow
  • 376
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jak ktoś jedzie 160 to chyba nie powinno mu sprawić trudności wyhamowanie do 140...


@FlasH:
A to juz swoja droga. Juz tu @SpalaczBenzyny pisal ze inaczej sie podchodzi do tematu jak masz fure ktora przyspiesza do 200tu i hamuje z 200tu.
Edit
Ale vpichanie sie komus przed maske zeby cos udowodnic to raczej kiepski #!$%@? pomysl.
  • Odpowiedz
@FlasH:

ja uważam, że przekraczanie prędkości to sprowadzanie bezpośredniego zagrożenia.


Tylko w przypadku jazdy tak szybkiej, że inni kierowcy mają utrudnioną możliwość zauważenia/zareagowania na taką osobę - wtedy i owszem, można to nazwać sprowadzeniem na kogoś bezpośredniego zagrożenia. Jeżeli widzisz taką osobę i masz możliwość jechania w sposób przepisowy i w żaden sposób nie wymusza na tobie manewrów to nie jest bezpośrednie sprowadzenie zagrożenia. Ja jadąc prawym pasem 140 w żaden sposób nie jestem zagrożony poprzez auto jadące 170 lewym, nawet dojeżdżając do tira jadącego 90km/h widzę go znacznie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@cucaracha: Naucz się czytać ze zrozumieniem, a może zrozumiesz o co chodzi w mojej odpowiedzi i o co wogole chodziło w temacie. 1700 osób zrozumiało co miałem na myśli, ty niestety nie, więc zalecam najpierw podszkolić się rozumowaniu słowa pisanego, a dopiero wypowiadać się w jakim kolwiek temacie. Podpowiem, w moim wpisie nie chodzi o wymuszwnie pierwszeństwa, a o inny aspekt opisywanego manewru, ale tłumaczył ci tego nie będę, bo
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@cucaracha: Jeżeli znajdziesz mi przepis, który nakazuje mi podczas wyprzedzania zwiększenie prędkości z moich 120 , w celu szybszego wykonania takiego maneweru, co nie spowoduje tego, że osoby dojeżdżające do mnie z prędkością 140+ będą musiały zdając nogę z gazu, to przyznam ci rację
  • Odpowiedz
@FlasH: ale Ty wiesz, że można jechać 140 i ktoś może takiej osobie wymusić? Skąd u Was chora logika "#!$%@? 200 i mu wszystko wolno" XD

Wręcz powiedziałbym, że im bliżej 140, tym większa szansa na zajechanie, bo pojawia się problem z poprawna ocena prędkości i odległości, bo "on jedzie tyle samo i jest daleko".
  • Odpowiedz
im bliżej 140, tym większa szansa na zajechanie, bo pojawia się problem z poprawna ocena prędkości i odległości, bo "on jedzie tyle samo i jest daleko".


@Kolarzino: co za brednie... Jezu...
  • Odpowiedz
i w żaden sposób nie wymusza na tobie manewrów to nie jest bezpośrednie sprowadzenie zagrożenia.


@d00v: a jak wymusza zaniechanie?
  • Odpowiedz
Pomijam w ogóle kwestie bezrefleksyjnego uznawania tego że 140 jest bezpiecznie, a więcej już nie, bo to jest już mega śmieszne xD


@d00v: uznajmy, że żadna prędkość nie jest bezpieczna, więc można jechać z dowolną....

Jak ktoś będzie jechał 380km/h to też będzie moja wina, że mu zajechałem drogę.
  • Odpowiedz
  • 0
@HeadH ale post wyżej było ze wynik 2 cyfrowy jest gówniany. 9 sekund to jedno cyfrowy. Jak by się okazało ze ma 7 do setki to dalej bys utrzymywał swoją retorykę o daci mimo ze nigdy nią nie jechałeś.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
1)jechać z prędkością nieutrudniającą jazdy innym kierującym;


@kodishu:

No i nie utrudniam. Jade sobie 120, Ty mnie doganiasz majac 140 widzac zajety pas wiec zwalniasz, ja sobie koncze moj manewr wyprzedzania majac przez caly czas 30(!!!)km/h przewagi nad pojazdem wyprzedzanym, wracam na swoj pas po wykonaniu manewru. Ty sobie przyspieszasz i wszyscy sa zadowoleni.


Gdzie tu jakas podstawa prawna do tego ze ja mam przypieszyc? Do jakiej predkosci?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
a nawet przeciwnie - szybciej wykonany manewr moze wszystkim pomoc


@KarmelowyJeremiasz: najbardziej by wszystkim pomogło, gdyby ludzie nie #!$%@?...


Dlaczego miałbym ustępować komuś, kto mnie nie szanuje?


@FlasH: są ty go szanujesz zajeżdżając mu drogę?
  • Odpowiedz