Wpis z mikrobloga

Dam taki protip na autostrade:

Jak jedziecie na prawym pasie 120 km/h i zblizacie sie do TIRa, a na lewym w oddali widzicie zblizajacy sie samochod to macie 2 rzeczy do wyboru:

1) Docisnac gaz i wyprzedzic sprawniej TIRa, nastepnie zjechac na prawy i odpuscic gaz do swojej stalej predkosci
2) Odpuscic gaz (moze nawet troche przyhamowac) i poczekac az ten z lewej przejedzie

czego NIE robic:
Wyjechac z wasza predkoscia na lewy pas i przyblokowac goscia jadacego 140+

PS: to ze przyspieszycie na chwile te 20-30 km/h nic Wam nie zaszkodzi, a nawet przeciwnie - szybciej wykonany manewr moze wszystkim pomoc


#protip #samochody #logikarozowychpaskow
  • 376
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Rozumiesz, że nie masz prawa wymusić pierwszeństwa?


@FlasH: nie byłoby żadnego wymuszenia, gdybyś przestrzegał przepisów...

Doprowadzasz do wymuszenia przez to, że łamiesz przepisy.
Nie ogarnia twoja główka?
  • Odpowiedz
@KarmelowyJeremiasz: W Polsce obowiązuje ruch prawostronny i w----------e się komuś kto wyprzedza, to wykroczenie. Wymuszenie pierwszeństwa, próba nieumyślnego spowodowania kolizji. Tak, tak! Skoro jest na lewym to jest w trakcie manewru wyprzedzania, bo tak, k---a, lewym pasem się wyprzedza.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@KarmelowyJeremiasz: mam tempomat na 120 i ostatni bieg na luzaku sobie wyprzedzam jak widze ze cos sie zbliża to czasem przyspiesze (silnik mały wiec nwm 10-15km/h przyspiesze w trakcie) ale juz k---a bez przesady wyprzedzanie zajmuje moze 10 sekund a czasami gość z horyzontu znajduje sie pod maską ja jade 120 to ile on leciał 220? XD
  • Odpowiedz
@KarmelowyJeremiasz: patrząc na komentarze utwierdzam się w przekonaniu ze w Polsce nadal będzie dużo ludzi ginęło na drogach


@szczepan1trzy: I to na prostych drogach ich zginie sporo.
Trwa tu dyskusja kto co może, dlaczego może, ile może. Po chuju to. Jak ktoś jest inteligentny to się "dogada" na drodze. Wiele stłuczek jest dlatego, że kierowcy się "nie dogadali" czyli obydwoje poszli na kompromis, jednocześnie sobie nie szkodząc. Na
  • Odpowiedz
@KarmelowyJeremiasz: przez ostatnie trzy tygodnie zrobiłem 4000km polskimi "autostradami" z dwoma pasami w jedną stronę i jak jadę 140km/h i widzę kogoś, kto jedzie szybciej, to staram się go przepuścić, czasami nawet lekko zwalniając po zmianie pasa na prawy, bo mnie nie zaboli, a sam miałem często sytuację że jestem jakieś 50-100m od tira i jakiś lamus w-------a mi się przed maskę bo on "jedzie 120km/h, jest limit do 140km/h
  • Odpowiedz