Wpis z mikrobloga

Nowy taryfikator mandatów od grudnia 2021

Niemiec przekraczając prędkość o 31km/h w zabudowanym zapłaci mandat wysokości 160€, dostanie 2 punkty karne(na 8 możliwych) i zakaz prowadzenia przez 1 miesiąc.
Poza zabudowanym przekraczając o 31km/h dostanie odpowiednio mandat 120€ 1 punkt karny i miesięczny zakaz.
Zarabiając najniższą krajową w najmniej korzystnej klasie podatkowej - 973€ netto - zapłaci odpowiednio mandat wysokości 16.4% swojej pensji za przekroczenie w zabudowanym i 12.3% za przekroczenie poza zabudowanym.

Po zmianie taryfikatora w grudniu p0lak na najniższej krajowej za przekroczenie prędkości 31km/h zapłaci 72.8% swojej pensji a od stycznia 2022 63.7% swojej pensji (od stycznia wzrasta minimalna)
I to zakładając najniższy mandat 1500zł

Najwyższym za to wykroczenie będzie 5000zł czyli 212% pensji od stycznia 2022 roku


Dane z Niemiec: mandaty, płaca minimalna, kalkulator brutto-netto
volion - Nowy taryfikator mandatów od grudnia 2021

Niemiec przekraczając prędkość ...

źródło: comment_1628571707MFKGiisXsTMQgInEK0vAgj.jpg

Pobierz
  • 517
@volion: to fakt, dlatego z podwyższeniem wysokości mandatów należy też je konsekwentnie egzekwować. Jako kraj jesteśmy na takim etapie rozwoju, że nie możemy sobie pozwolić na wolną amerykankę (stąd porównania do krajów cywilizowanych jak Niemcy, Holandia, czy Francja są kompletnie nietrafione). Są kraje, gdzie limity spożycia alkoholu za kierownicą są wyższe niż w PL - dlaczego? Bo tam (statystycznie, oczywiście) społeczeństwo dojrzało do tego, by umieć jeździć nawet po niewielkiej dawce
@volion: MAŁO. Powinny być jeszcze wyższe i mnożnik powinien być ustalany na podstawie ilości śmierci na drogach na milion mieszkańców w danym roku. I konfiskata aut przy przekroczeniu powyżej 50kmh, wpis do rejestru przestęców i odebranie uprawnień na minimum rok. Wtedy i tylko wtedy może zacznie w Polsce być na drogach bezpieczniej.
q.....q - @volion: MAŁO. Powinny być jeszcze wyższe i mnożnik powinien być ustalany n...

źródło: comment_1628576097jeojgcb5YV1nbCEMZ9sBEE.jpg

Pobierz
@volion: @ElBudinio: @kapazgon: nie jestem za podnoszeniem mandatów, ale za skutecznością łapania drogowych debili. Wystarczy wyjechać na drogę gdzie są odcinkowe pomiary prędkości. Nie da się tam #!$%@?ć i przed samym radarem zwolnić do 50, więc absolutnie wszyscy jadą tyle ile wynosi ograniczenie. To nawet nienaturalnie wygląda, człowiek przyzwyczajony do polskich dróg ma wrażenie, że coś jest nie tak.
Z drugiej strony może takie chore stawki przemówią sebkom i
@apee: tu masz w 100% rację, niestety ale podwyższanie kar jest ruchem czysto propagandowym, żeby móc powiedzieć że się coś zrobiło bez nakładu kosztów. Żeby ucywiliziwać polskie drogi trzeba wszędzie dać odcinkowy pomiar prędkości i kontrolę elektroniczną odstępu między autami. I to powinno być na każdej drodze utwardzanej.
od 16 lat mam prawo jazdy, zrobiłem w tym czasie pewnie 200K. Dostałem w tym czasie z 3 mandaty, za prędkość jeden.


@lutecki: o widzę licytacja. Mam prawko trochę krócej, dostałem za prędkość jeden mandat który skierowałem do sądu ponieważ był z fotoradaru i pomiar był nieprawidłowy, odwoływałem się nawet do drugiej instacji. Skończyło się upomnieniem na około 150,- jednak nie anulowali bo nie. Mandat według producenta fotoradaru nie powinien do