Wpis z mikrobloga

Nowy taryfikator mandatów od grudnia 2021

Niemiec przekraczając prędkość o 31km/h w zabudowanym zapłaci mandat wysokości 160€, dostanie 2 punkty karne(na 8 możliwych) i zakaz prowadzenia przez 1 miesiąc.
Poza zabudowanym przekraczając o 31km/h dostanie odpowiednio mandat 120€ 1 punkt karny i miesięczny zakaz.
Zarabiając najniższą krajową w najmniej korzystnej klasie podatkowej - 973€ netto - zapłaci odpowiednio mandat wysokości 16.4% swojej pensji za przekroczenie w zabudowanym i 12.3% za przekroczenie poza zabudowanym.

Po zmianie taryfikatora w grudniu p0lak na najniższej krajowej za przekroczenie prędkości 31km/h zapłaci 72.8% swojej pensji a od stycznia 2022 63.7% swojej pensji (od stycznia wzrasta minimalna)
I to zakładając najniższy mandat 1500zł

Najwyższym za to wykroczenie będzie 5000zł czyli 212% pensji od stycznia 2022 roku


Dane z Niemiec: mandaty, płaca minimalna, kalkulator brutto-netto
volion - Nowy taryfikator mandatów od grudnia 2021

Niemiec przekraczając prędkość ...

źródło: comment_1628571707MFKGiisXsTMQgInEK0vAgj.jpg

Pobierz
  • 517
Idąc tym tokiem myślenia dlaczegoby nie obniżyć prędkości maksymalnej do 10km/h w terenie zabudowanym i 15km/h poza nim?


@volion: To jest twój tok myślenia.
Mój jest taki, że widocznie ludziom należy narzucać wszelkie ograniczenia, bo sami nie potrafią myśleć i bezpiecznie poruszac sie po drogach.

"No ja nie pojade 200km/h? Patrz!"
@bn1776: No nie wiem czy w ten sposób uzbierają 5-10-15 mld, mandat za przekroczenie o 10km/h będzie niski i musieliby je taśmowo wystawiać. Jest bardzo dużo takich odcinków z terenem zabudowanym w którym jest szeroka prosta i ludzie cisną 80+, w takich miejscach mogą taśmowo wystawiać bardzo wysokie mandaty.

I własnie taka sytuacja mnie ucieszy bo ja w zabudowanym jadę przepisowo a na takich odcinkach kierowca jadący przepisowo wywołuje dodatkowe zagrożenie
@szyna18: @kapazgon: Widzę, zresztą wewnętrznie u siebie również, dylemat odnośnie zaostrzenia przepisów. Ja sam w sumie uważam że nasze kary nie zniechęcają od łamania przepisów. Z drugiej strony wiem że podniesienie kar nie zniechęci tych którzy najczęściej łamią, bo oni i tak często już jeżdżą bez prawka i państwo im gówno robi (bo jak wiadomo "słabi wobec silnych, silni wobec słabych"). Uważam, że powinna być gradacja przewinień i np. jeśli
via Wykop Mobilny (Android)
  • 16
@volion: od ponad pół roku robię co najmniej 100km w weekend. To co ludzie robią na drodze woła o pomstę. Kary powinny być jak najwyższe, tak aby Janusz 3 razy pomyślał zanim kupi auto dla Sebastiana, a Sebastian zanim zacznie wyprzedzać na podwójnej ciągłej pod górkę. Niedługo sobie kupię kamerkę i będę wszystko słał na bagiety. Może choć w jakimś promilu przyczynie się do poprawy bezpieczeństwa na drogach. Już kilka razy
@szyna18: Uważasz ze zbyt wysokie mandaty nic nie rozwiążą? Wydawanie prawa jazdy z łatwością tez. Wiec dobry krok w stronę piratów. Wiem ze nie każdego będzie stać na te mandaty ale to wyeliminuje dzbanów co na drodze co to nie oni.
@volion: generalnie źle się jeździ po Polsce ale głównie przez amatorską infrastrukturę i patologiczne nauczanie, edukowanie oraz karanie.
Ustawą można wiele zakazać ale warunki w PL nadal będą takie same. A statystyki policyjne się same nie wyrobią, więc nadal będzie łupane w lesie i podstępnie. To takie naprawianie problemu poprzez pudrowanie syfu.
Kto kiedyś jechał przez cywilizowany kraj, to wie że bez patrzenia na znaki dokładnie wiadomo jaki się ma limit
pomocifaq - @volion: generalnie źle się jeździ po Polsce ale głównie przez amatorską ...

źródło: comment_16285811802QDii9sC0DcpvjLotkmTHM.jpg

Pobierz
@volion: i dobrze. Wracałem wczoraj S8 i to co się tam dzieje woła o pomste do nieba. Oczywiście, aby to miało ręce i nogi powinno się także ustawić fotoradary/ograniczenia w bardziej sensownych miejscach ale plus za samo piętnowanie piratów drogowych w 20 letnich gruzach.
Nie wiem jak procentowo do zarobków ma się to w Danii ale lubię tam jeździć.
Ograniczenie do 80tki i nie ważne czy jedziesz porsche, bmw F10 czy
@volion: jeździli #!$%@? dzbany #!$%@? napruci, smarki i idioci przekraczali prędkość gdzie się #!$%@? da w samym centrum #!$%@? z kamerami wszędzie, to teraz tak jest.. co za debile !!! Tylko normalnym kierowcom zaszkodzili i będą większe mandaty. Gdzieś tam na zadupiach miasta gdzie jest 50 nie będzie już można sobie te 10-15 więcej pojechać bo psy będą szaleć