Wpis z mikrobloga

czy ktoś wie jak jest z #kredythipoteczny jak sie zarabia na JDG w USD? ktos od kredytow mi powiedzial ze w tym przypadku kredyt bylby dostepny tylko w walucie USD w jednym banku, czy ktos moze potwierdzic ze tak rzeczywiscie jest?


@rtg_: Według rekomendacji KNF kredyt powinien być zgodny z walutą głównego dochodu, jednak według art 11a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych przychody w walucie obcej przelicza się na
Część banków natomiast nie wymaga podania waluty dochodu, wtedy można otrzymać kredyt w PLN


@marcpol: nie trzeba rowniez pokazywac wplywow na rachunek bankowy? jakie to sa banki?
Część banków natomiast nie wymaga podania waluty dochodu, wtedy można otrzymać kredyt w PLN


@marcpol: co to oznacza w praktyce? wpisujesz "10000 miesięcznie" i bank zgaduje czy to złotówki, funty czy korony?
@rtg_: Z pierwszej ręki ci powiem.
Zarabiam w na JDG w GBP. Wpisałem we wnioskach (mBank i BNP), że zarabiam w PLN w 100%.
BNP poprosił o wyciąg. Dałem konto PLN jak i GBP. mBank miał wgląd w konta i tak, bo to u nich je mam.
Obydwie decyzje pozytywne.
Nie wiem na ile jest to jest regułą. Mój doradca nie był pewien, czy to przejdzie.
Możliwe, że decyzja zależy indywidualnie
@rtg_: JDG jest zarejestrowana w Polsce? podatki odprowadzane są w PL?
Przerabiałem taki temat gdzie była JDG i kontrakt z wynagrodzeniem w CHF. Kredyt uruchomiony w PLN bez problemu w millennium.
@marcpol: nie trzeba rowniez pokazywac wplywow na rachunek bankowy? jakie to sa banki?

@marcpol: co to oznacza w praktyce? wpisujesz "10000 miesięcznie" i bank zgaduje czy to złotówki, funty czy korony?


@IceBeast: @rtg_: W przypadku działalności gospodarczej dokumentacja działalności wymagane przez banki to najczęściej ostatnie zeznanie PIT oraz dokumenty finansowe firmy (np. zestawienie KPiR, ewidencja ryczałtu itp). Zgodnie z ustawą o PIT dokumentacja musi być prowadzona w PLN
@rtg_: jestem teraz na etapie brania takiego kredytu i banków nie obchodzi w jakiej walucie zarabiasz, ale w jakiej się rozliczasz z urzędem. Ja mam wszystko przeliczane na złotówki, bo mam działalność w Polsce. Problemem okazał się jednak czas prowadzenia działalności, ponieważ większość wymaga pełnego PITu z dwóch lat i mimo, że prowadzę działalność od ponad dwóch lat, to dużo banków mnie z tego powodu odrzuciło