Wpis z mikrobloga

Nowy raport IPCC: Jest źle. Ludzkość jednoznacznie odpowiedzialna za zmiany klimatu.

Potężna metaanaliza przeszło 14 tys. publikacji naukowych z ostatnich lat, w której 751 naukowców z kilkudziesięciu krajów i reprezentanci 195 rządów całego świata podsumowują wiedzę na temat dotychczasowych zmian klimatu.

Zapraszam do znaleziska:
https://www.wykop.pl/link/6223253/

#swiat #nauka #klimat #neuropa #neurolista #gruparatowaniapoziomu
Pobierz Kozajsza - Nowy raport IPCC: Jest źle. Ludzkość jednoznacznie odpowiedzialna za zmian...
źródło: comment_16284994600dk4xI5SWPNvWESj1pUhQ6.jpg
  • 22
@Kozajsza: Obstawiam, że dla ludzkości i tak nie ma ratunku. Jesteśmy (mówiąc grupowo) zbyt egoistyczni, podzieleni, żądni władzy i wszystkiego dla siebie na tu i teraz.

Z drugiej strony - czy to źle? W końcu zniszczymy planetę, ale natura znajdzie sposób - za 2 miliony lat (nasz rok 2021 (i kilka tysięcy lat wstecz co jeszcze historią "kojarzymy") to przy wszechświecie nic przecież) znowu wszystko będzie zielone i radosne
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dzek: Właśnie nie koniecznie. Istnieje scenariusz w którym wprowadzimy taką ilość gazów cieplarnianych, że dojdzie do powstania dodatniego sprzężenia zwrotnego, w którego efekcie Ziemia stanie się planetą nie nadająca się do życia, chyba, że ekstremofilów.
Podobna sytuacja przydazyla się bodaj Wenus, oczywiście z innych powodów niż u nas.
Tak przynajmniej czytałem, jak ktoś w temacie niech sprostuje.
@Lohengrin: w odpowiedniej skali to chyba nie ma znaczenia. Biorąc pod uwagę teorie o tym jak wszechświat powstał to wszystko tylko kwestia milionów czy miliardów lat ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dzek: No tak tak, ja mówię o życiu na naszej planecie konkretnie :) Mimo wszystko to jedyna planeta w której wiemy, że żyje coś więcej niż najprostsza bakteria.
@Kozajsza:

Jest źle. Ludzkość jednoznacznie odpowiedzialna za zmiany klimatu.Potężna metaanaliza przeszło 14 tys. publikacji naukowych z ostatnich lat, w której 751 naukowców z kilkudziesięciu krajów i reprezentanci 195 rządów całego świata podsumowują wiedzę na temat dotychczasowych zmian klimatu.


To faktycznie jest gorzej niż myślałem. Nie sądziłem, że macki spisku są aż tak rozległe!