Wpis z mikrobloga

Uprzejmie przypominam że wszelkie religie to gigacope. Nie ma żadnego dziadka w chmurach który liczy ile razy targales skórą ani żadnej karmy która wraca. Jest za to bezosobowa i nieskończenie bezwzględna obojętność wszechświata. Nie ma też żadnego życia po śmierci. Umieramy ostatecznie i nieodwracalnie wraz ze śmiercią naszego mózgu. Jeżeli sądzisz że twoje ja jest zapisane gdzie indziej niż w twoim mózgu czyli na przykład w jakiejś niematerialnej duszy, to spróbuj uszkodzić sobie płat czołowy i zobaczyć czy twoje ja nadal jest takie samo. Pozdrawiam i miłej niedzieli.

#religia #ateizm #takaprawda #bekazpisu #blackpill #blackpillmarcina
  • 66
  • Odpowiedz
To jest właśnie problem ludzi z zachodu, że źle pojmują pojęcie karmy a ty brzmisz jak typowy ignorant z efektem Dunninga-Krugera. Widzę, że kolega zna odpowiedzi na wszystkie pytania, można już porzucić badania nad ciemną energią, teorią strun, naturą świadomości bo jakiś randomowy wykopek powiedział, że to nie istnieje i nie warto.


@viero: to niezłe projekcje gimbusa nigdzie nie napisałem żeby porzucić badania a wręcz przeciwnie to religie skłaniają do tego
  • Odpowiedz
@marcinpodlas8: Jak zwykle najwięcej do powiedzenia o religii mają ci którzy nigdy nie mieli z nią do czynienia i są niemal tak pewni siebie w mówieniu jaka jest najświętsza prawda jak katoliccy zeloci.
  • Odpowiedz
Jak zwykle najwięcej do powiedzenia o religii mają ci którzy nigdy nie mieli z nią do czynienia


@wonsz337: Jak zwykle najchętniej wypowiadają się ci którzy nie mają zielonego pojęcia z czym miałem do czynienia. Zabawne
  • Odpowiedz
@marcinpodlas8: oj tak jestem ateistą i swiadomy wlaśnie tego, ze po smierci znikasz i tyle i jedyne czym jestes to swoim mózgiem i pamięcią. Ale człowiek za wszelką cenę nie może się z tym pogodzić, szuka jakiś reinkarnacji czy coś, no bo przecież smierć nie może tak nas wymazać po prostu, musi być coś po xd
  • Odpowiedz
@marcinpodlas8 To że religia itd. to karma dla ciemnego ludu się zgodzę. Forma kontroli i uspokojenia. Ale na pytanie czy nie ma żadnej siły która kieruje wszechświatem nie mogę zdecydowanie powiedzieć że nie istnieje. Zbyt mało wiemy
  • Odpowiedz
@marcinpodlas8: Ludzie od zawsze potrzebowali wiary, bez tego ich życie byłoby okrutnie bezsensowne. Nic do tego nie mam, ale wiary w kościół jako instytucję, która na dodatek narzuca nam jakieś swoje prawa i doktryny nie zrozumiem nigdy.

Osobiście bardzo podoba mi się wizja życia po śmierci, jaką Tim Burton często pokazuje w swoich filmach. Niestety równie realna jak to, czego uczy kościół..
  • Odpowiedz
@marcinpodlas8: Jasne, w kontekście życia po śmierci i nadziei na przedłużenie istnienia ego religie są znanym od tysięcy lat narzędziem samokontroli umysłu, aby nie popaść w psychozę. Mimo wszystko jednak poza historiami o transcendentalnych smakach niosą także ze sobą pewne (skradzione częstokroć z myśli filozoficznej) niezbędne reguły regulacji życia społecznego. Łatwiej przecież zakazać ludziom nawzajem się zabijać i wdrażać prawo silniejszego, okradać i gwałcić, jeżeli wystraszysz ich niekończącą się udręką po
  • Odpowiedz
Uprzejmie przypominam że wszelkie religie to gigacope


@marcinpodlas8:
popełniasz dokładnie ten sam błąd logiczny co religijne oszołomy - przyjmujesz za pewnik coś, czego nie da się udowodnić. Aksjomatycznie narzucasz własny punkt postrzegania.

Choć Twój punkt widzenia jest najbardziej prawdopodobny, to swoje uzasadnienie opierasz na wierze w swój światopogląd, nie masz kwitów że taki jest obraz rzeczywistości. Tyle tagów zamieściłeś, a zapomniałeś o najważniejszym: #gimboateizm ( ͡° ͜ʖ ͡°
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@marcinpodlas8: tak, religie są durne. Ludzie sami je sobie wymyślili. Jednak sugerowanie, że atomy są odpowiedzią na wszystko też jest ignorancją. Jako ludzie wiemy na razie zbyt mało by jakąkolwiek teorie przyjąć za pewnik
  • Odpowiedz