Wpis z mikrobloga

Mirki, potrzebuję porady.

Jestem w trakcie zmiany miejsca zatrudnienia. W lipcu złożyłam wypowiedzenie. Jego okres kończy mi się 31 sierpnia. Nie wykorzystałam urlopu, który mi przysługuje. Miałam go mieć w pierwszej połowie sierpnia, ale pani kierownik zasugerowała przełożenie go na drugą połowę miesiąca na co się zgodziłam. Ułożyła nowy grafik, który zdążyłam podpisać.
Tydzień temu okazało się, że grafik został zmieniony. I to na bardzo niekorzystny. Nie zgadza się ani jeden dzień. Miałam mieć same pierwsze zmiany po 8h, a nagle okazało się, że mam non stop noce po 12h. Dowiedziałam się o tym również w bardzo dziwnych okolicznościach - rano dostałam telefon z pracy czemu mnie nie ma. Grafik został zmieniony kiedy miałam wolne i nie miałam o tym pojęcia. Pani kierownik upiera się, że nie wprowadzała wtedy żadnych zmian. Ja jednak na dowód mam zdjęcia wcześniejszej wersji.
Czy na moim miejscu poszlibyście z tego powodu na zwolnienie lekarskie na te ostatnie 5 dni? 5 zdążyłam już przechodzić, bo uznałam, że już dobra, dam radę, ale ostatnio miałam z nią dość nieprzyjemne spięcie dotyczące zwalania na mnie obowiązków innych pracowników. Czy L4 nawet w takim przypadku to chamówa? I czy wyrzuty sumienia względem innych pracowników, którzy w razie mojego L4 będą mieć więcej pracy są zasadne?

Ps: Ostatniego dnia pracy muszę się tam pojawić żeby zdać sprzęt. Nie będę mieć wtedy styczności z kierowniczką.

#praca #pracbaza #januszex #l4
  • 65
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@JacksBrokenHeart: Jeżeli jesteś chora, to należy Ci się zwolnienie lekarskie. Jeśli nie jesteś, to o czym w ogóle mowa, zwolnienie to nie jest coś co się bierze na zawołanie jako dodatkowe wolne.
  • Odpowiedz
Niby racja, ale ja zawsze staram się zachowywać przyzwoicie i dlatego trochę mnie to jakoś kłuję, ehhhhh


@JacksBrokenHeart no skoro przełożona kłamie, że nie zmieniali grafiku, na co Ty masz potwierdzenie w formie zdjęć to wzięcie l4 jest całkiem przyzwoite.
  • Odpowiedz
Mirki, potrzebuję porady.


@JacksBrokenHeart: Kolego odpowiedz sobie na pytanie: jak by postąpił mój pracodawca , gdyby sytuacja była odwrotna. Na jednej szali byłaby jego wygoda lub interes a na drugiej Twój dobrostan? Postąp dokładnie tak, jakby on postąpił w tej hipotetycznej sytuacji. Bez chwili wahania od początku na L4 i ekwiwalent za urlop. Liczenie na wdzięczność czy uczciwość w warunkach polskiego rynku pracy jest szczytem naiwności (podobnie jak liczenie na
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@JacksBrokenHeart: co z tego że nawet będzie te 5 dni na świadectwie? Jakby cały okres wypowiedzenia był na L4 to może faktycznie by to wyglądało podejrzanie, ale infekcja każdemu może się trafić i nie ma się o co martwić ¯\_(ツ)_/¯ skoro już masz umowę zapewniona to nikt nigdzie nie będzie dzwonić i to świadectwo też będą mieli gdzieś
  • Odpowiedz
@JacksBrokenHeart: jesli to jest UoP i grafik jest rozpisywany na miesiąc, to przelozony ma obowiazek opublikowac grafik 7 dni przed rozpoczeciem okresu na jaki obowiazuje. Kazda zmiana w grafiku musi byc konsultowana z pracownikiem i bez jego zgody nie moze dojsc do zmiany godzin pracy. Nie wiem kiedy Twoja kierowniczka opublikowała felerny grafik, ale wyglafa na to ze mija sie z prawem.
  • Odpowiedz
Poprawka: Grafik moze zostac zmieniony ale w powaznych okolicznościach (l4 innego pracownika, opieka itp) na zasadach okreslonych w regulaminie wewnętrznym. Przejrzyj czy czasem kierowniczka go zna, byc moze bedzie on po Twojej stronie (u mnie np kazda zmiane trzeba konsultować z pracownikiem).
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@JacksBrokenHeart: L4 powinnaś złożyć wraz ze złożeniem wypowiedzenia, żałuję że tak nie zrobiłem, byłem uczciwy to samego końca, a później #!$%@? mnie na 2k pln( ͡° ͜ʖ ͡° )*:
  • Odpowiedz
@JacksBrokenHeart: wow, myślałem, że takie zachowania(l4 na koniec) to tylko u starych komuchów występują. Mimo, że należymy do zachodu, to mindset dalej wschodni. Jednak te 3 pokolenia na zmiany w świadomości to minimum.
  • Odpowiedz
Ułożyła nowy grafik, który zdążyłam podpisać.

Tydzień temu okazało się, że grafik został zmieniony. I to na bardzo niekorzystny.


@JacksBrokenHeart: A ten zmieniony podpisałaś? Bo jak nie, to niech się szefowa cmoknie (σ ͜ʖσ)
  • Odpowiedz