Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Wyszło mi, że w nowym ładzie będę musiał płacić ok 1.9k miesięcznie więcej. Za co? Za #!$%@?ą obietnicę poprawy jakości służby zdrowia. W rzeczywistości każdy wie na co te pieniądze pójdą. Na utrzymanie przy życiu betonowego elektoratu starych dziadów i #!$%@? patusów. Miesięcznie będę sponsorował 4x 500+ na bombelki albo czternastą emeryturę jakiejś starej #!$%@? a to wszystko przez to, że mam jakiekolwiek ambicje. W tym kraju nie ma sensu dążyć do czegoś więcej niż praca w #januszex bo i po co.

Dodajmy, że rocznie to wychodzi ~23k PLN. Można za to mieć:
- jakieś auto
- utrzymanie dla dziecka na studiach przez minimum pół roku
- wakacje za granicą dla 4-os rodziny dwa razy w roku
- spłacać kredyt za mieszkanie/dom (mniej więcej tyle wynosi rata mojego kredytu hipotecznego)
- no #!$%@? dużo rzeczy...

Aktualnie mając rodzinę, żonę z dwójką dzieci i całkiem fajne gniazdko do mieszkania, które naprawdę lubię. I teraz, będąc w TAKIEJ pozycji, naprawdę rozważam, żeby stąd uciekać do jakiegoś ustabilizowanego gospodarczo i politycznie kraju. Sprzedać wszystko póki jeszcze ma jakąkolwiek wartość.

Tak sobie myślę, że jakbym miał teraz 20lat to już dawno by mnie tu nie było i żałuję że nie wyjechałem kiedyś jak inni znajomi, bo później im więcej posiadasz tym ciężej jest to zrobić.

#bekazpisu #bekazprawakow #bekazsocjalistow #socjalizm #komunizm

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #610bb1e06513ce000a3ad807
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Przekaż darowiznę
  • 76
Trzeba grać z kartami jakie się dostało od życia, nie każdy musi pracować w IT czy być lekarzem. Dobry kafelkarz robi duży hajs bez studiów tylko to trzeba chcieć pracować a nie wyciągać łapy po cudze.


@Zgnity_Ziemniak: jest tylko taka roznica ze ten koles z IT placi podatki od kazdego grosza, a ty kiedys widziales fakture od budowlanca?
@AnonimoweMirkoWyznania: Bait, marnej jakości. Może zadowolisz tym wpisem podrażnione ego wszystkich dzieciaków nienawidzących PiS (oczywiście, to nie znaczy, że pochwalam tę złodziejską ustawę), ale każdy poważny człowiek, który przeanalizował tę ustawę, wie, że jest to niemożliwe. Inaczej - przy podwyżce o 1900 zł jak sugerujesz - znaczyłoby to, że jesteś bardzo majętnym człowiekiem, który zarabia powyżej 30 000 zł miesięcznie.

Przy 10 000 zł miesięcznie według tej nowej ustawy całej daniny
Pobierz
źródło: comment_1628184131P37ArwrSomnSSPP9QV8qEY.jpg
@mat888: prawakom nie przemówisz, myślą że jak pracują np w it to są elita, nie, nie są. Poza tym drogie zjeby po Korwinie, to że zarabiacie sporo nie znaczy że później też tak będziecie zarabiali. @srgs przecież można brać fakturę, tylko po co, przecież taniej co nie?
OP: @Serghio: tak, zarabiam dużo, to nie znaczy, że mam to oddawać za darmo na patusów i stare baby. Nie twierdzę, że moje obliczenia są idealne co do złotówki, ale taki mi wyszło gdy obliczyłem 9% z dochodu (po opodatkowaniu, bo chyba tak ma to działać z tego co czytałem) oraz odjąłem od tego składkę zdrowotną którą płacę teraz (jakieś 340?zł, już nie pamiętam) różnica wyszła właśnie coś około 1.9k.
@AnonimoweMirkoWyznania: No to zweryfikujmy. Napisz jaki aktualnie masz sposób opodatkowania, liniowy, ryczałt, karta? Działalność gospodarcza, jednoosobowa, przedsiębiorstwo, spółka? Jakiś dodatkowy etat?

Podaj miesięczny przychód i pozostałe dane, to przekonamy się wszyscy.
do którego kraju z niższymi podatkami wyjedziesz?


@yourfatherdrunk: ale to nie chodzi o wysokość podatków.
Ale o jawne dymanie z tym ("to nie podatek, to skłądka") czy widzi-mi-się urzędników przy załatwianiu jakiś spraw (np. raz interpretują na twoją korzyść, a za 3 lata przeciwnie).

Podatki powinny być jasne, czytelne i przyjazne wszystkim.
Ciekawe co zrobią, jak finalnie pod koniec roku wyjde na minusie ale pierwsze pół roku zarabiałem


@MarioMAX: jak to co?
Pierwsze pół roku będziesz dojony jak krowa dająca złote jajka ;) Co miesiąc.
Drugie pół roku, gdy będziesz na minusie - będziesz i tak dojony (tylko trochę mniej, bo składka zdrowotna ci się zmniejszy, resztę dalej będziesz musiał płacić), i radź sobie sam.
@AnonimoweMirkoWyznania: po 1/3 komentarzy odechciało mi się dalej... Ja #!$%@? w jakim kraju my żyjemy. Niech nas zaorają albo atomówkę zrzucą bo na nic lepszego tu nie wyrośnie. #!$%@? kraj, który przeżył komunizm powinien już nigdy nie popełniać podobnego błędu a te #!$%@? pisowskie stworzyły jakichś podludzi co tylko dej i dej to już nie jest nawet homo sovieticus ale jakies homo #!$%@?. Kolejne #!$%@? za chwile tuska zaczną wychwalać. Gdyby
Uczciwa redystrybucja dochodów jest przyszłością cywilizacji


@mat888: trzeba zauważyć, że coś takiego jak uczciwa redystrybucja to oczywisty oksymoron!

problem leży zupełnie gdzieś indziej! do tego jest dokładnie opisany!

problem wynika ze sposobu opodatkowania dochodów z pracy i dochodów od kapitału - ergo statystycznie dochody od kapitału są w zasadzie wolne od podatku zaś dochody z pracy wręcz przeciwnie! doprowadza to do sytuacji, w której bogaci bogacą się bez przeszkód i nie
@martwykotek: ale ty nie rozumiesz, że tylko w Polsce programiści mają Eldorado. Za granicą to jest normalny zawód i płaci zajebiście wysokie podatki. W Polsce te 25% to dalej będzie mniej niż 40% za granica. Gdyby to był post jakiegos narzekacza za 5k to bym zrozumiał, ale to jest post kuca
Za granicą to jest normalny zawód i płaci zajebiście wysokie podatki. W Polsce te 25% to dalej będzie mniej niż 40% za granica. Gdyby to był post jakiegos narzekacza za 5k to bym zrozumiał, ale to jest post kuca


@Pozytywny_gosc: no wiem, ale ma usługi na poziomie tego za co płaci XD
@martwykotek: dobra bo widzę ze nie rozumiesz.
W Polsce płaci niskie podatki ale za to ma #!$%@? drogi i niski poziom służby zdrowia. Ale bez problemu może sobie kupić samochód, dom czy inne dobra

Za granicą będzie płacił duże podatki, za to będzie miał super drogi i służbę zdrowia. Ale będzie żył bardzo przeciętnie, będzie mial problem z kupnem domu, dodatkowo nawet jak będzie chciał wynajmować dom to również ultra drogo
Ale będzie żył bardzo przeciętnie, będzie mial problem z kupnem domu, dodatkowo nawet jak będzie chciał wynajmować dom to również ultra drogo go to wyjdzie w stosunku do zarobków.

Programista w Polsce ma lekko, ale programista za granicą żyje jak nauczyciel w Polsce - czyli przeciętnie i szału nie ma.


@Pozytywny_gosc: nie masz pojęcia jak się żyje za granicą XD Porównywanie do życia nauczyciela w Polsce xDD

tak - za granica