Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Wyszło mi, że w nowym ładzie będę musiał płacić ok 1.9k miesięcznie więcej. Za co? Za #!$%@?ą obietnicę poprawy jakości służby zdrowia. W rzeczywistości każdy wie na co te pieniądze pójdą. Na utrzymanie przy życiu betonowego elektoratu starych dziadów i #!$%@? patusów. Miesięcznie będę sponsorował 4x 500+ na bombelki albo czternastą emeryturę jakiejś starej #!$%@? a to wszystko przez to, że mam jakiekolwiek ambicje. W tym kraju nie ma sensu dążyć do czegoś więcej niż praca w #januszex bo i po co.

Dodajmy, że rocznie to wychodzi ~23k PLN. Można za to mieć:
- jakieś auto
- utrzymanie dla dziecka na studiach przez minimum pół roku
- wakacje za granicą dla 4-os rodziny dwa razy w roku
- spłacać kredyt za mieszkanie/dom (mniej więcej tyle wynosi rata mojego kredytu hipotecznego)
- no #!$%@? dużo rzeczy...

Aktualnie mając rodzinę, żonę z dwójką dzieci i całkiem fajne gniazdko do mieszkania, które naprawdę lubię. I teraz, będąc w TAKIEJ pozycji, naprawdę rozważam, żeby stąd uciekać do jakiegoś ustabilizowanego gospodarczo i politycznie kraju. Sprzedać wszystko póki jeszcze ma jakąkolwiek wartość.

Tak sobie myślę, że jakbym miał teraz 20lat to już dawno by mnie tu nie było i żałuję że nie wyjechałem kiedyś jak inni znajomi, bo później im więcej posiadasz tym ciężej jest to zrobić.

#bekazpisu #bekazprawakow #bekazsocjalistow #socjalizm #komunizm

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #610bb1e06513ce000a3ad807
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Przekaż darowiznę
  • 76
@AnonimoweMirkoWyznania: widzisz ja wiem i wiedziałem od lat że ten kraj jest skazany na upadek więc mimo dobrej pracy i jakiegoś majątku mogę się zawinąć tak na prawdę z reklamówką w dzień z tego kartonu obszczanego ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ty przegrałeś w momencie wicia gniazdka i płodzenia gówniaków.
Pamiętaj! Płodząc kolejnego bolaczka jesteś part of the problem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@yourfatherdrunk: To nie jest kwestia niższych podatków (przynajmniej dla mnie) tylko tego do się dzieje z tymi pieniędzmi. Tak jak OP napisał w poście - oni te pieniądze #!$%@?ą na swój elektorat, byle tylko mieć poparcie. Odbierają nam a potem samorządom a swoim doleją kasę.

Gdybym miał poczucie, że podwyższenie składki rzeczywiście wpłynie na jakość służby zdowia - spoko. Ale przecież tucjest gruby wał za wałem a oni się tym już
Gdybym miał poczucie, że podwyższenie składki rzeczywiście wpłynie na jakość służby zdowia - spoko. Ale przecież tucjest gruby wał za wałem a oni się tym już nawet nie przejmują


XDDDD
No tak, od stycznia to NFZ będzie wypłacać 500+ i 13 emerytury. Niezłe schizy. Polska przeznacza na służbę zdrowia najmniejszą część PKB w Unii, potem zdziwienie że jest #!$%@?, a jak ktoś chce w końcu ten chry system zmienić na wzór zachodni
do którego kraju z niższymi podatkami wyjedziesz?


@yourfatherdrunk: otóż to - uwielbiam ten ich błąd poznawczy! wszyscy oni niewiele w życiu widzieli a świat oceniają z perspektywy all inclusive...

prawda jest znacznie bardziej brutalna - podatki w każdym cywilizowanym kraju są wyższe niż tu a i koszty funkcjonowania zupełnie niewspółmierne a do tego jak wyżej wspomniano eldorado IT nie istnieje. oczywiście prawdą jest również, że pod wieloma względami żyje się tam
Na utrzymanie przy życiu betonowego elektoratu starych dziadów i #!$%@? patusów. Miesięcznie będę sponsorował 4x 500+ na bombelki albo czternastą emeryturę jakiejś starej #!$%@? a to wszystko przez to, że mam jakiekolwiek ambicje.


@AnonimoweMirkoWyznania: ale cię boli tam boli że nie tylko ty będziesz się rozwijał tylko całe społeczeństwo. Ty też kiedyś będziesz ,,starym dziadem" a może nawet biedakiem jeśli ci się noga w życiu powinie a rodzina wykorzysta i zostawi.
@mat888: to was, nieudaczników, boli, że ktoś ma, a wy nie i dlatego tak bardzo chcecie wyciągać rękę po cudze pieniądze.

Ty też kiedyś będziesz ,,starym dziadem"


@mat888: różnica polega na tym, że ogarnięty człowiek raczej nie będzie liczył na państwo jeśli chodzi o poziom życia na starość

chłopie - ty i tobie podobni niestety zawsze jest za drogo i za dużo musicie płacić!


@siona: z tym, że z
@ImYourPastClaire: nie wytłumaczysz.
Oni mają nawet jakaś swoją nową matematykę według której przedsiębiorcy i tak płacą srednio mniej niż ludzie na uopach ¯\_(ツ)_/¯.
W dodatku widać bardzo wyraźnie ta typowo polska cechę jaką jest zawiść i zazdrość. Zamiast samemu starać się mieć więcej to najważniejsze żeby somsiad nie miał lepi, a reszta to jakos będzie ( ͡° ͜ʖ ͡°).
Niech się rozwija jak każdy - swoją pracą i poświęceniem, a nie odbieraniem tym którzy coś osiągnęli.


@ImYourPastClaire: żyjemy w społeczeństwie i samemu mógłby sobie tylko ziemniaki uprawiać żeby przeżyć. To że ktoś jest wybitnie uzdolniony nie daje mu prawa do akumulacji całego kapitału dla siebie i jego mniej uzdolnionej rodziny. Poza tym to nie jest odbieranie tylko taka mini redystrybucja dochodów, wszyscy na tym skorzystamy jako społeczeństwo. A najbardziej skorzysta
via Wykop Mobilny (Android)
  • 28
@AnonimoweMirkoWyznania: cicho, jesteś prywaciarz, dorobiłeś się na pewno na krzywdzie sebixów i januszy boomerów za tępych na naukę czegokolwiek, a poza tym to ukradłeś i jesteś nieuczciwy, jakbyś pracował uczciwie, to miałbyś 3000 na miesiąc, po co komu więcej.

#!$%@?ć piss i #!$%@?ć jego elektorat i #!$%@?ć cały ten #!$%@? w dupe #!$%@? socjal.
Żeby z tej kasy coś jeszcze było, jak np w Norwegii, Szwajcarii, u Niemca, Belga, Duńczyka, Islandczyka,
@AnonimoweMirkoWyznania: to co piszesz jest o tyle kuriozalne, że teraz politycy zaczęli porównywać swoje zarobki do zarobków polityków zagranicznych. Wyszło im, że zarabiają strasznie mało jeśli się przeliczy na euro.
I na jednym wdechu potem mówią ci sami ludzie, że obrzydliwie bogaty jest przedsiębiorca prowadzący JDG i zarabiający 6k pln brutto, dlatego trzeba go dodatkowo opodatkować. Sejm to jest jakiś cyrk.

I mówią to złodzieje, bo jak inaczej nazwać ludzi, którzy
Dobry kafelkarz robi duży hajs bez studiów tylko to trzeba chcieć pracować a nie wyciągać łapy po cudze.


@Zgnity_Ziemniak: dobry kafelkarz(i ogólnie budowlaniec) dobrze zarabia dopóki jest sprawny fizycznie. Jesli już nie jest sprawny i mądry też nie jest to te jego dobre zarobkowanie się po prostu kończy i zazwyczaj idzie wtedy do prostej pracy żeby słuchać jak nastolatki komentują że mu się uczyć nie chciało. Karty od życia to jedno