Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Wyszło mi, że w nowym ładzie będę musiał płacić ok 1.9k miesięcznie więcej. Za co? Za #!$%@?ą obietnicę poprawy jakości służby zdrowia. W rzeczywistości każdy wie na co te pieniądze pójdą. Na utrzymanie przy życiu betonowego elektoratu starych dziadów i #!$%@? patusów. Miesięcznie będę sponsorował 4x 500+ na bombelki albo czternastą emeryturę jakiejś starej #!$%@? a to wszystko przez to, że mam jakiekolwiek ambicje. W tym kraju nie ma sensu dążyć do czegoś więcej niż praca w #januszex bo i po co.

Dodajmy, że rocznie to wychodzi ~23k PLN. Można za to mieć:
- jakieś auto
- utrzymanie dla dziecka na studiach przez minimum pół roku
- wakacje za granicą dla 4-os rodziny dwa razy w roku
- spłacać kredyt za mieszkanie/dom (mniej więcej tyle wynosi rata mojego kredytu hipotecznego)
- no #!$%@? dużo rzeczy...

Aktualnie mając rodzinę, żonę z dwójką dzieci i całkiem fajne gniazdko do mieszkania, które naprawdę lubię. I teraz, będąc w TAKIEJ pozycji, naprawdę rozważam, żeby stąd uciekać do jakiegoś ustabilizowanego gospodarczo i politycznie kraju. Sprzedać wszystko póki jeszcze ma jakąkolwiek wartość.

Tak sobie myślę, że jakbym miał teraz 20lat to już dawno by mnie tu nie było i żałuję że nie wyjechałem kiedyś jak inni znajomi, bo później im więcej posiadasz tym ciężej jest to zrobić.

#bekazpisu #bekazprawakow #bekazsocjalistow #socjalizm #komunizm

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #610bb1e06513ce000a3ad807
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Przekaż darowiznę
  • 76
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: nie ty jeden. Ja mialem zakladac fotowoltanike ale po ostatnim fikolku oraz tym co sie dzieje. nie bede doinwestowywal chalpy bo moze bedzie trzeba ja wynajac albo sprzedac. po angielsku pogadam, po niemiecku poszprecham nie musze tu mieszkac.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: widzisz ja wiem i wiedziałem od lat że ten kraj jest skazany na upadek więc mimo dobrej pracy i jakiegoś majątku mogę się zawinąć tak na prawdę z reklamówką w dzień z tego kartonu obszczanego ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ty przegrałeś w momencie wicia gniazdka i płodzenia gówniaków.
Pamiętaj! Płodząc kolejnego bolaczka jesteś part of the problem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@yourfatherdrunk: To nie jest kwestia niższych podatków (przynajmniej dla mnie) tylko tego do się dzieje z tymi pieniędzmi. Tak jak OP napisał w poście - oni te pieniądze #!$%@?ą na swój elektorat, byle tylko mieć poparcie. Odbierają nam a potem samorządom a swoim doleją kasę.

Gdybym miał poczucie, że podwyższenie składki rzeczywiście wpłynie na jakość służby zdowia - spoko. Ale przecież tucjest gruby wał za wałem a oni się tym już
  • Odpowiedz
Gdybym miał poczucie, że podwyższenie składki rzeczywiście wpłynie na jakość służby zdowia - spoko. Ale przecież tucjest gruby wał za wałem a oni się tym już nawet nie przejmują


XDDDD
No tak, od stycznia to NFZ będzie wypłacać 500+ i 13 emerytury. Niezłe schizy. Polska przeznacza na służbę zdrowia najmniejszą część PKB w Unii, potem zdziwienie że jest #!$%@?, a jak ktoś chce w końcu ten chry system zmienić na wzór zachodni
  • Odpowiedz
do którego kraju z niższymi podatkami wyjedziesz?


@yourfatherdrunk: otóż to - uwielbiam ten ich błąd poznawczy! wszyscy oni niewiele w życiu widzieli a świat oceniają z perspektywy all inclusive...

prawda jest znacznie bardziej brutalna - podatki w każdym cywilizowanym kraju są wyższe niż tu a i koszty funkcjonowania zupełnie niewspółmierne a do tego jak wyżej wspomniano eldorado IT nie istnieje. oczywiście prawdą jest również, że pod wieloma względami żyje się tam
  • Odpowiedz
Gdybym miał poczucie, że podwyższenie składki rzeczywiście wpłynie na jakość służby zdowia


@KochamJescKisiel: chłopie - ty i tobie podobni niestety zawsze jest za drogo i za dużo musicie płacić!

osobiście nie jestem zadowolony z tych planowanych podwyżek ale jednak umiem swoje niezadowolenie odsunąć od realnej analizy rzeczywistości.
  • Odpowiedz
Na utrzymanie przy życiu betonowego elektoratu starych dziadów i #!$%@? patusów. Miesięcznie będę sponsorował 4x 500+ na bombelki albo czternastą emeryturę jakiejś starej #!$%@? a to wszystko przez to, że mam jakiekolwiek ambicje.


@AnonimoweMirkoWyznania: ale cię boli tam boli że nie tylko ty będziesz się rozwijał tylko całe społeczeństwo. Ty też kiedyś będziesz ,,starym dziadem" a może nawet biedakiem jeśli ci się noga w życiu powinie a rodzina wykorzysta i zostawi.
  • Odpowiedz
@mat888: to was, nieudaczników, boli, że ktoś ma, a wy nie i dlatego tak bardzo chcecie wyciągać rękę po cudze pieniądze.

Ty też kiedyś będziesz ,,starym dziadem"


@mat888: różnica polega na tym, że ogarnięty człowiek raczej nie będzie liczył na państwo jeśli chodzi o poziom życia na starość

chłopie - ty i tobie podobni niestety zawsze jest za drogo i za dużo musicie płacić!


@siona: z tym, że z
  • Odpowiedz
ale cię boli tam boli że nie tylko ty będziesz się rozwijał tylko całe społeczeństwo.


@mat888: Niech się rozwija jak każdy - swoją pracą i poświęceniem, a nie odbieraniem tym którzy coś osiągnęli. "Bogaci" i tak płacą wyższe podatki, kwestia skali. Jedna osoba zarabiająca 150k rocznie płaci tyle dochodowego co 5 typków robiących za 2.5k net.
  • Odpowiedz
@ImYourPastClaire: nie wytłumaczysz.
Oni mają nawet jakaś swoją nową matematykę według której przedsiębiorcy i tak płacą srednio mniej niż ludzie na uopach ¯\_(ツ)_/¯.
W dodatku widać bardzo wyraźnie ta typowo polska cechę jaką jest zawiść i zazdrość. Zamiast samemu starać się mieć więcej to najważniejsze żeby somsiad nie miał lepi, a reszta to jakos będzie ( ͡° ͜ʖ ͡°).
  • Odpowiedz
Niech się rozwija jak każdy - swoją pracą i poświęceniem, a nie odbieraniem tym którzy coś osiągnęli.


@ImYourPastClaire: żyjemy w społeczeństwie i samemu mógłby sobie tylko ziemniaki uprawiać żeby przeżyć. To że ktoś jest wybitnie uzdolniony nie daje mu prawa do akumulacji całego kapitału dla siebie i jego mniej uzdolnionej rodziny. Poza tym to nie jest odbieranie tylko taka mini redystrybucja dochodów, wszyscy na tym skorzystamy jako społeczeństwo. A najbardziej skorzysta
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 28
@AnonimoweMirkoWyznania: cicho, jesteś prywaciarz, dorobiłeś się na pewno na krzywdzie sebixów i januszy boomerów za tępych na naukę czegokolwiek, a poza tym to ukradłeś i jesteś nieuczciwy, jakbyś pracował uczciwie, to miałbyś 3000 na miesiąc, po co komu więcej.

#!$%@?ć piss i #!$%@?ć jego elektorat i #!$%@?ć cały ten #!$%@? w dupe #!$%@? socjal.
Żeby z tej kasy coś jeszcze było, jak np w Norwegii, Szwajcarii, u Niemca, Belga, Duńczyka, Islandczyka,
  • Odpowiedz
@mat888: Trzeba grać z kartami jakie się dostało od życia, nie każdy musi pracować w IT czy być lekarzem. Dobry kafelkarz robi duży hajs bez studiów tylko to trzeba chcieć pracować a nie wyciągać łapy po cudze.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: to co piszesz jest o tyle kuriozalne, że teraz politycy zaczęli porównywać swoje zarobki do zarobków polityków zagranicznych. Wyszło im, że zarabiają strasznie mało jeśli się przeliczy na euro.
I na jednym wdechu potem mówią ci sami ludzie, że obrzydliwie bogaty jest przedsiębiorca prowadzący JDG i zarabiający 6k pln brutto, dlatego trzeba go dodatkowo opodatkować. Sejm to jest jakiś cyrk.

I mówią to złodzieje, bo jak inaczej nazwać ludzi, którzy
  • Odpowiedz
Dobry kafelkarz robi duży hajs bez studiów tylko to trzeba chcieć pracować a nie wyciągać łapy po cudze.


@Zgnity_Ziemniak: dobry kafelkarz(i ogólnie budowlaniec) dobrze zarabia dopóki jest sprawny fizycznie. Jesli już nie jest sprawny i mądry też nie jest to te jego dobre zarobkowanie się po prostu kończy i zazwyczaj idzie wtedy do prostej pracy żeby słuchać jak nastolatki komentują że mu się uczyć nie chciało. Karty od życia to jedno
  • Odpowiedz