Wpis z mikrobloga

@lunarwave_: Zoom H6, ale można dokupić zestaw kapsuł mikrofonowych XYH-5. One są do nagrywania w terenie albo jak np położysz rejestrator obok źródła dźwięku - żeby nie przenosiły wibracji tylko sam materiał audio. No i wiadomo filtr przeciwwiatrowy. Jest w komplecie akcesoriów dodatkowych. Można jednak na allegro dostać taniej.
  • Odpowiedz
@lunarwave_: To można dokupić już coś od firm zewnętrznych. Wybór jest ogromny. Tutaj ciężko mi coś konkretnego polecić. Sam rejestrator ma wejścia combo to podłączysz co chcesz tak naprawdę.
  • Odpowiedz
@lunarwave_: @aseeon_: O kurde, chłopaki. Zapomniałem o ty, że ten H5 to już ma te kapsułę w komplecie. Nie no - to do sound designu idealny, też H5 kosztuje 1000 coś złoty. Ja bym szedł w to i ewentualnie ten shotgun co jest na wideo jakoś potem dokupić.
  • Odpowiedz
@lunarwave_: Ogólnie to nie polecam nic. Mikrofon należy dobrać do zastosowania, także daj znać co konkretnie planujesz nagrywać. Ogólnie to mogę Ci polecić właśnie mikrofonu z kapsuły któregoś zooma jako takie do nagrywania ogólnie otoczenia + jedna sztuka NTG do nagrywania np. wywiadów, ptaszków, czy innych źródeł, w których musisz odseparować się od tła akustycznego.
  • Odpowiedz
@Gromko: budżet powiedzmy do 5k na rejestrator i mikrofony. Zajmuje się muzyka ale chce iść w sound design i Game Audio więc będą nagrywane różne rzeczy ciężko doprecyzować teraz co konkretnie. Kupuje też pojemnościowe rode nt2000 ale to do zastosowań studyjnych
  • Odpowiedz
@lunarwave_: O, to niezły budżet. W takie kwoty nawet nie zaglądałem, zbyt biedny jestem :DD Weź jednak coś z bardzo niskim poziomem szumów (np. Rode NT1-A albo Cad e100, przy czym ten ostatni trudno dostać w Europie), bo jeśli chcesz nagrywać dźwięki do gier, to nieraz zetkniesz się z wyzwaniem nagrywania bardzo cichych dźwięków, którym taki Zoom zwyczajnie podoła, bo źródło utonie w szumie
  • Odpowiedz
@lunarwave_: Dodatkowo, jeśli nie chcesz nagrywać w plenerze, warto zastanowić się, czy nie lepiej kupić interfejs do kompa zamiast rejestratora, bo w przypadku rejestratorów płacisz także za wbudowane mikrofony
  • Odpowiedz