Wpis z mikrobloga

Mircy, jestem w kropce. Nie wiem co zrobic, ale chyba bede zmuszony sie zaszczepic tym scierwem... A dlaczego?

Otoz, mam prace dosc specyficzna. Jestem marynarzem. W moim fachu, 90% ludzi pracuje na kontraktach "długich" tzn po 5-7 miesiecy na statku.
Ja akurat mam farta, bo znalazlem prace na promie, w systemie 2/2 tygodnie. Kasa tez jest w miare ok (na ladzie zarobie 2-3 razy mniej, przy duzo ciezszej robocie)

Mam na utrzymaniu rodzine, rachunki, no wiadomo jak jest. Wczoraj przyszedl mail z biura, ze wszyscy, ktorzy do konca sierpnia sie nie zazzczepia, beda mieli rozwiazane kontrakty (a raczej, nie beda przedluzone ( ͡° ͜ʖ ͡°))

No i teraz, nie moge sobie pozwolic na utrate pracy, bo rodzina, zobowiazania, i robota dobra.
A z drugiej strony, po prostu boje sie tej krzepionki i widze do czego to zmierza, jestem szurem i sie tego nie wstydze. Niestety, predzej czy pozniej znajda bata na praktycznie kazdego, kwestia czasu. J---c te rzady, oficjalne i zakulisowe.

Takze mireczki, trzymajcie kciuki za mnie, zeby mnie nie wykrecilo po tym syfie, bo bym chetnie jeszcze troche pozyl ¯\_(ツ)_/¯
#koronawirus #zalesie
  • 184
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
poziom foliarstwa w tym wpisie przekroczył wszelkie dopuszczalne normy. Wykop powinien zamiast białej czcionki udostępnić tu żółtą xD

Strach wyjsc na ulicę jak człowiek pomyśli, ze takie okazy codziennie mija po drodze.

@Shyvana:

#zostanwdomu więc. Sami to hasełko wymyśliliście w końcu więc się stosujcie do niego jak dalej boicie się wiruska.
  • Odpowiedz
@Boban1992: Takich czasów dożyliśmy, że firmy mają przyzwolenie na zażądanie dowodu szczepienia na covid podczas gdy np. od imigrantów zarobkowych nie wymaga się zaświadczenia (i samego szczepienia) na gruźlicę czy odrę. Jeśli nie chcesz się szczepić to po prostu postaraj się o świstek na lewo.
  • Odpowiedz
Pełno ludzi na świecie się zaszczepilo


@markhausen: @powaznyczlowiek:
Tak tylko wspomnę, że Szwecja po 10 latach zaczęła wypłacać odszkodowania za powikłania poszczepienne po szczepionkach na świńską grypę.
A to była tylko zwykła szczepionka jak każda, nie użyta po raz pierwszy w historii szczepionka mRNA.
Swoją drogą, ledwo zaczęliśmy te szczepionki testować, a już okazuje się, że kilka osób przez nie umarło albo ma powikłania. Kilka osób na krzyż
  • Odpowiedz
@Creed-Bratton: szczerze? Obawiam sie, bo po prostu tyle wyszlo przy tym walkow, przekretow, i jest to tak ja sile promowane, ze po prostu wzbudza to moje podejrzenia i nie ufam mediom i tym "ekspertow". Tak po prostu, po ludzku, zbyt duzo kwestii sie nie skleja. I tak jak mowilem, do zony przychodza ludzie z problemami neurologicznymi, ktore zaczely sie po szczepieniach ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@Boban1992: Jesteś marynarzem więc nie znasz się na medycynie, szczepionkach i nauce. Zostaw temat specom w swoim fachu, tak samo jak laicy nie wymądrzają się i nie pouczają Cię w Twojej branży.
  • Odpowiedz
@Boban1992: pasażerów? Jasne, różni ludzie korzystają z transportu morskiego. Ale mi chodzi konkretnie o Ciebie. Nie skończyłeś żadnych studiów związanych z nauką czy medycyną. Najlepsze co możesz zrobić to zaufać w tej kwestii komuś, kto się na tym bardziej zna, na poziomie zawodowym. Rzetelne źródła mówią, że lepiej jest się zaszczepić niż zachorować.
  • Odpowiedz