Wpis z mikrobloga

Mircy, jestem w kropce. Nie wiem co zrobic, ale chyba bede zmuszony sie zaszczepic tym scierwem... A dlaczego?

Otoz, mam prace dosc specyficzna. Jestem marynarzem. W moim fachu, 90% ludzi pracuje na kontraktach "długich" tzn po 5-7 miesiecy na statku.
Ja akurat mam farta, bo znalazlem prace na promie, w systemie 2/2 tygodnie. Kasa tez jest w miare ok (na ladzie zarobie 2-3 razy mniej, przy duzo ciezszej robocie)

Mam na utrzymaniu rodzine, rachunki, no wiadomo jak jest. Wczoraj przyszedl mail z biura, ze wszyscy, ktorzy do konca sierpnia sie nie zazzczepia, beda mieli rozwiazane kontrakty (a raczej, nie beda przedluzone ( ͡° ͜ʖ ͡°))

No i teraz, nie moge sobie pozwolic na utrate pracy, bo rodzina, zobowiazania, i robota dobra.
A z drugiej strony, po prostu boje sie tej krzepionki i widze do czego to zmierza, jestem szurem i sie tego nie wstydze. Niestety, predzej czy pozniej znajda bata na praktycznie kazdego, kwestia czasu. J---c te rzady, oficjalne i zakulisowe.

Takze mireczki, trzymajcie kciuki za mnie, zeby mnie nie wykrecilo po tym syfie, bo bym chetnie jeszcze troche pozyl ¯\_(ツ)_/¯
#koronawirus #zalesie
  • 184
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Boban1992 jak się boisz zakrzepów, to kup sobie tran, aspiryne 80mg i diosmine i łykaj z tydzień przed i potem. Tran i diosmine w ogóle możesz na stałe sobie suplementowac. A Astra nie jest mrna, to kolejny problem z głowy.
  • Odpowiedz
@Krupier: Nikt nie boi się wiruska, o wirusku najwięcej mówią i najbardziej nim żyją szury i foliarze. Boimy się debili których mijamy na ulicy. Skoro podejmują debilne sytuacje w sprawie szczepionki to cholera wie, jakie inne debilne decyzje podejmą.
  • Odpowiedz
@Boban1992: bać się szczepionki to jak z---------ć rowerem pośród tirów środkiem autostrady i bać się zjechać na ścieżkę rowerową bo tam się można władładować w słupek
  • Odpowiedz
@Boban1992 ja się zaszczepiłem już dwoma dawkami i jedyna zmiana to przyrost tkanki mięśniowej, innymi słowy urosłem i to fest, waga tylko że 4kg w górę i to z niczego a siłę że ja p------e. Na klatę na Lancie 140kg biorę gdzie na dobrym dniu 100kg ledwo ledwo. No i beniz trochę większy, nie dużo bo 3cm ale cieszy w c--j. Ja tam póki co nie widzę negatywów szczepienia
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Krupier: Nikt nie boi się wiruska, o wirusku najwięcej mówią i najbardziej nim żyją szury i foliarze. Boimy się debili których mijamy na ulicy. Skoro podejmują debilne sytuacje w sprawie szczepionki to cholera wie, jakie inne debilne decyzje podejmą.

@SamiS:

No ja też się boję tych debili co wciąż wierzą w św. Lockdown i to, że szczepionki zapewnią powrót do normalności.

A nie, sory. Ci debile już nie mówią o powrocie do normalności tylko o
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
szczerze? Obawiam sie, bo po prostu tyle wyszlo przy tym walkow, przekretow, i jest to tak ja sile promowane, ze po prostu wzbudza to moje podejrzenia i nie ufam mediom i tym "ekspertow". Tak po prostu, po ludzku, zbyt duzo kwestii sie nie skleja. I tak jak mowilem, do zony przychodza ludzie z problemami neurologicznymi, ktore zaczely sie po szczepieniach ¯_(ツ)_/¯

@Boban1992:

Ale nie wiesz, że nie masz prawa tak
  • Odpowiedz
@Boban1992: koleś, szczepionka jest CAŁKOWICIE bezpieczna. Wolisz mieć gorączkę i obolałą ręke czy nieodwracalne uszkodzenia ukłsdu nerwowego po przejściu korony? Dla własnego bezpieczeństwa się zaszczep. I dla bezpieczeństwa rodziny. Ja, moi wiekowi rodzice, brat, koledzy się zaszczepiliśmy. NIKT nie miał żadnych skutków ubocznych poza obolałą ręką i gorączką.
Nie oglądaj szurów i szurskich stronek. Sprawdź ze 2 filmy Dawida Myśliwca (Uwaga naukowy bełkot) o szczepionkach. Tam wszystkie twoje obawy zostaną
  • Odpowiedz
patrzac na to co sie dzieje, ile jest hipokryzji, straszenia i ogolnie mowiac "laczac wszystkie kropki", sam sobie wyrobilem opinie


@Boban1992: Tak, oczywiście. Szeregowy marynarz na statku niewiadomojakim, po wysłuchaniu opinii i przeczytaniu 4 artykułów, jest ekspertem ds. medycznych.
Rozumiem, że na statku robisz jako pomoc medyczna? Ile lat doświadczenia na stanowisku okrętowego lekarza-medyka? Jakieś studia może w tym zakresie? Pytam z ciekawości, bo syn kuzynki nie wie co w
niochland - > patrzac na to co sie dzieje, ile jest hipokryzji, straszenia i ogolnie ...

źródło: comment_1627736458qfRzT5KjoRHIXtB5n4dot1.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Krupier: lockdown jest dla Was i żebyście nam nie zajmowali miejsc w szpitalu. Jeśli zrobią w szpitalu ograniczona ilość miejsc dla niezaszczepionych to ja jestem za całkowitym zniesieniem jakichkolwiek innych ograniczeń. Będziecie umierać i będzie mi przykro, no ale trudno.
  • Odpowiedz
lockdown jest dla Was i żebyście nam nie zajmowali miejsc w szpitalu.


@SamiS: ale my (kogokolwiek masz na myśli) mamy takie samo prawo do przebywania w szpitalu jak wy. Przykro mi.

Jeśli zrobią w szpitalu ograniczona ilość miejsc dla niezaszczepionych to ja jestem za całkowitym zniesieniem jakichkolwiek innych
  • Odpowiedz