Wpis z mikrobloga

@Pieniek: Dzięki! O coś takiego właśnie mi chodziło. Chciałbym też uniknąć instalowania dodatkowego oprogram. więc spełnia wymagania idealnie.
A jak sobie radzisz z klawiaturą? Masz jedną czy dwie?
@Raveen: Tak, korzystam. NIe musisz miec dwoch receiverów. Ten sprzet pracuje tez na wbudowanym BT w komputerze. Ja pracuje na myszce logitech mx anywahere2, gdzie pod myszką masz przelacznik na trzy urzadzenia, wczesniej musisz je sparowac z myszką. Jest fajna klawa na 3 urzdazenia , chyba M380.
@Raveen: jeden sprzęt logitech-uniflying może działać z kilkoma odbiornikami (w sensie - softem logitecha można "zalogować" daną mysz/klawiaturę do danego odbiornika, nic nie stoi na przeszkodzie by jedną - powtarzając czynność na kilku odbiornikach - zalogować do kilku). Tak samo, ja do jednego receivera można zalogować na raz kilka sprzętów (np klawiatury, myszki, prezenter itd) i działa to co aktualnie jest w zasięgu.
ALE by to miało sens, a urządzenia stoją
@hrumque: Wiem, ale nie chcę inwestować teraz w KVM, ewentualnie rozważam zakup monitora z już wbudowanym sprzętowym KVM i Picture-by-Picture. Niemniej dziękuję za wytłuaczenie!
Szkoda, że nie ma takiego rozwiązania, że jednym przyciskiem na klawiaturze czy to myszce przełączam się na drugie urządzenie od razu myszka+klawiatura bez konieczności instalacji softu.
@Raveen: Nie no jest. Ten mx anywhere2 ma przycisk pod spodem ze sie przelaczasz na inne urzadzenie. Ta klawa M380 tez ma takie trzy przyciski funkcyjne pod (1,2,3) do przelaczania miedzy urzadzeniami.
Nie no jest.


@inrain88: Jest, ale z tego co rozumiem musisz osobno przełączyć klawiaturę i osobno myszkę. Jak ktoś używa klawiatury laptopowej to właściwie tylko myszkę przełącza - mi jednak lepiej się pisze na pełnej/dużej klawiaturze.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Raveen: mam mx Keys i mx master 2. Tak jak mówisz musze przełączać osobno na myszce i osobno na klawiaturze, ale nie widzę w tym żadnego problemu. Większy mam z tym że pod monitor mam podpiętego prywatnego pc i służbowego lapka i musze klikać w menu zeby przelacyc source
Większy mam z tym że pod monitor mam podpiętego prywatnego pc i służbowego lapka i musze klikać w menu zeby przelacyc source


@daczka92: O to mnie też wkurza. Szkoda że monitory nie mają jakichś dodatkowych przycisków do których można by przypisać akcje typu przełącz między aktywnymi źródłami.
Szkoda że monitory nie mają jakichś dodatkowych przycisków do których można by przypisać akcje typu przełącz między aktywnymi źródłami.


@L3gion: @daczka92: Mam monitor Dell U2717D, są 4 fizyczne przyciski do dwóch z nich mogę przypisać dowolny skrót - np. "Source DP" do pierwszego, a do drugiego "Source HDMI" i przełączać się od razu bez grzebania w menu.