Wpis z mikrobloga

@vegetassj1: Co złego jest w byciu pracownikiem fizycznym? Szacunek należy się za każda prace, zwłaszcza, ze na zachodzie nawet ta fizyczna jest często sporo lepiej wynagradzana niż Polska biurowa.

W sensie, ze jakby taka osoba pracowała w biurze i podłączała drukarki to już może się elegancko ubierać?
  • Odpowiedz
@miki4ever Udajesz kogos kom nie jestes Nie ma znaczenia czy jestes mechanikiem,fryzjerem czy klepaczem excela

W Niemczech czy ogolnie poza Polska zarabiasz lokalna minimalna( czy odrobine wiecej),a przyjezdzasz do kraju i udajesz waznego bosa
  • Odpowiedz
@vegetassj1: Ja nie znam sie, ale jak ktos sie w czyms takim dobrze czuje to nie mam nic przeciw.

Ogolnie to mnie wlasnie mocno irytowalo w Polsce jak tam mieszkalem, zwracanie uwagi na to kto gdzie pracuje i jak sie ubiera. Jakos w Niemczech ludzie podchodza z wiekszym szacunkiem do osoby pracujacej, bo wiedza tez, ze taka osoba placi podatki. W Polsce mechanik czy sprzataczka sa uznawani za podczlowieka.
  • Odpowiedz
@Jason_Stafford: @czeki21:
Z językiem, to działa u każdej nacji - mózg jest leniwy i z reguły dąży do używania słów, które wymagają mniej energii, są łatwiejsze do użycia. To złożone zjawisko, bo mniej energii może oznaczac łatwość wypowiadania słowa, jego długość - albo dostępność, tzn. jak w określonych sytuacjach posługujemy sie wyłącznie językiem obcym, to mamy lepsza dostępność tych słów w tym właśnie jezyku - i to nie znaczy ze
  • Odpowiedz
@miki4ever: no najwidoczniej nadal nie rozumiesz. tutaj chodziło o to, że p0laki pracują za granicą za minimalną, a jak wracają to kreują sie na biznesmenów xd
  • Odpowiedz
@miki4ever: a ja właśnie dlatego że taki mechanik czy sprzątaczka są uznawani za podludzi zawsze okazywałem im szacunek. I nie raz mi się to opłaciło. I tu nawet nie chodziło o to żeby mi się opłaciło. To wychodziło przy okazji.
  • Odpowiedz
@Jason_Stafford: to wiadomo, że tak jest ale to wymaga dobrej znajomości języka obcego i długiego pobytu.
Ja np czasem nie wiem jak komuś coś wytłumaczyć po polsku w budowlance bo uczyłem się tego za granicą i nie znam w ogóle słownictwa
  • Odpowiedz
W Niemczech czy ogolnie poza Polska zarabiasz lokalna minimalna( czy odrobine wiecej),a przyjezdzasz do kraju i udajesz waznego bosa


@vegetassj1: No tak, nie ma ani jednego Polaka poza Polską który zarabia więcej niz te 1500 euro.
  • Odpowiedz
@vegetassj1
Nie wiem #!$%@? dla mnie strasznie.

O co w sumie chodzi? Że ktoś na minimalnej w Niemczech przyjeżdża do PL i wyzywa rodzinę od biedaków? XD

Też podejrzewam, że mechanik z doświadczeniem nie zarabia za minimalną, ale mniejsza z tym.
  • Odpowiedz
@italian15
Ktos w memie za granica ma slaba prace( nisko platna)
A na powrot do kraju to udaje bosa i przyjezdza odwalony jak szczur na otwarcie kanalu( dodatkowo calkowicie bez smaku)

Ale widze,ze juz nawet interpretacja memow dla wiekszosci to wyzyny intelektualne.
  • Odpowiedz