Wpis z mikrobloga

#zalesie Byłam na badaniach medycyny pracy i pani doktor kazała mi jeść 5 niskotłuszczowych posiłków dziennie. I jeszcze pyta pobłażliwym tonem: ćwiczy pani coś w ogóle? Ja na to, że tak, trzy razy w tyg, a ona obleciała mnie spojrzeniem od góry do dołu i mówi: aha.
Kurła mogłabym być mniejsza, ale nie jestem wielorybem _ pierwszy raz doznałam nieprzyjemności w służbie zdrowia ze względu na wagę.
Ciekawe co ta baba mówi jak faktycznie trafia na jakąś otyłą osobę.

#dieta #odchudzanie
Pobierz
źródło: comment_1627190216lO0Ky7KWyIcJgMCgmbOTtT.jpg
  • 203
@pi73r: no nie bardzo, zwłaszcza, że BMI to gówno warty wskaźnik tak naprawdę - może służyć jako absolutnie bazowa orientacja i można posługiwać się tym w skali globalnej (np przy stwierdzeniach że średnie BMI w USA w ciągu iluś lat wzrosło tyle, a tyle), ale w opisie jednostki jest super ułomny, bo skład ciała, wiek, współczynnik aktywności fizycznej nie jest tam ujęty ¯\_(ツ)_/¯

No ale prościej cisnąć komuś w internetach, lól.
@portugalka: nie wiem dlaczego kobiety sa takie przewrazliwione na punkcie wagi. Sam jestem otyly (i wlasnie to zmieniam) ale w zyciu nie mialbym pretensji, gdyby ktos mi zasugerowal, ze mam troche sadla. Przeciez jestm gruby z wlasnego wyboru. Sam wybralem jedzenie ponad aktywnosc i sam sie zapuscilem. Nikt mnie nie zmuszal, zrobilem to swiadomie i teraz swiadomie to zmieniam, bo zaszlo za daleko.

Jakby ktos powiedzial o mnie "gruby", to jedynie
@Jcdx:
Ale o czym Ty do mnie piszesz jak tu sie slowem o bmi nie zajaknalem (w gornej granicy zdrowej wagi u mlodej osoby w domysle). OPka jest podlana i nie wyglada atrakcyjnie jak na mloda osobe i tyle. Co z tym zrobi to jej sprawa. Swojej mówię że powinniśmy mniej jeść i się wziąć za siebie, bo się nam to przyda. Jesli jestescie niewolnikami w zwiazkach co boja sie cos
@portugalka: Jasne, trochę możesz zrzucić, ale zdecydowanie to zawiść lekarki, bo wyglądasz zupełnie normalnie, szczególnie po dziecku.

Dla przykladu pokaze Ci swoje foto z tkanką tłuszczową na poziomie 9%.


@aleksc: Gość z tego zdjęcia ma raczej koło 11-12%, zresztą co ma do kobiecej sylwetki facet? Dla kobiety odpowiednikiem tego 12% jest ~22%.