Wpis z mikrobloga

Cześć wszystkim #japonkagotuje

Z góry przepraszam, za tagowanie na nocnej xD
Dzisiejszy odcinek znowu bardziej dla japońskiej części publiczności. A co tam, niech poznają słodko-kwaśny smak naszych jagodzianek!
Sezon na jagody w pełni więc Ayako prezentuje swoją interpretację przepisu na te słodko maślane bułeczki.

Zapraszam do oglądania!

https://www.wykop.pl/link/6202921/jagodzianki-ayakowskie-japonkagotuje/

#pieczzwykopem #bojowkapiekarska #gotujzwykopem #japonia #zainteresowania #japonkagotuje #ciekawostki #gotowanie
sommerfeld - Cześć wszystkim #japonkagotuje

Z góry przepraszam, za tagowanie na no...
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@sommerfeld: rzadko można znaleźć tyle wartościowych informacji o wyrabianiu ciasta z punktu widzenia siatki glutenowej i o poprawnym fermentowaniu.
  • Odpowiedz
@sommerfeld: Oglądałem prawie wszystkie odcinki i jako stary już mieszacz w garnkach i innych podobnych czynnościach, mogę obiektywnie ocenić kanał Twojej Żony.
Bardzo obrazowo i przystępnie tłumaczy, co jest dużą zaletą. Osoby uczące się gotować, piec, mają coś w formie elementarza Falskiego, tylko tu mówią o kuchni.( ͡° ͜ʖ ͡°)
Obejrzałem tez kilka promowanych tutaj kanałów i szczerze powiem, że niestety powinni uczyć się od Twojej
  • Odpowiedz
nie ma to jak spływy kajakowe na suwalszczyźnie i starsze panie sprzedające jagodzianki na pomostach
  • Odpowiedz