Wpis z mikrobloga

via Rowerowy Równik Skrypt
  • 234
475 044 + 71 + 100 = 475 215

Ostatnie dwa dni włóczyłem się po Beskidzie Niskim. To są idealne tereny na rower - niezłe drogi, fajne szutry, ruch samochodowy zerowy, turystyczny minimalny.
Pierwsze dzień to rejony Dukli - przez Chyrową, Polany i Zyndranową wjechałem na szlak graniczny i w okolicy Przełęczy Nad Czeremchą zjechałem do Jaślisk. Okoliczne plenery i same Jaśliska uwiecznione zostały w filmach Boże Ciało i Wino Truskawkowe. Dalej planowałem przez Puławy i Wisłoczek dostać się do Dukli, gdzie zostawiłem samochód. Ale ale, żeby nie jechać już drogą przez Polany Surowiczne (którą kiedyś już jechałem i znów będę jechał na PGRze), to stwierdziłem, że wyjadę sobie jakąś polną drogą z Jaślisk i wyjadę mniej więcej w połowie drogi przed Puławami. Początkowo było fajnie, stroma i kamienista droga, ale do przejechania, chociaż po opadach to na pewno zmienia się w rwący potok. Na szczycie trochę się wyplaszcza i dalej jadę ścieżką i łąka, później ścieżka zanika więc zostaje po prostu łąka. Na granicy z lasem trochę kluczę, ale znajduję jakąś ścieżkę. Niestety im dalej w las, tym gorzej, ścieżka w końcu zniknęła. Do drogi było niecałe 2 km w linii prostej, więc zdecydowałem, że po prostu przejdę na przełaj. Cóż, to była jedna z gorszych decyzji rowerowych w moim życiu :) Chyba z godzinę przedzierałem się przez gęsty górzysty las. Dodatkowo szedłem trochę zygzakiem w poszukiwaniu ścieżki, która gps uparcie gdzieś tu widział. Robiło się już trochę ciemno, a momentami w gęstych krzakach to była już ciemna noc. Nogi miałem całe odrapane i poparzone przez jakieś osty, jeżyny, pokrzywy i inne drapieżne rośliny. W końcu dotarłem do drogi, dalej jechałem już asfaltem na Rymanów i głównymi do Dukli.
Drugi dzień to Magurski PN i okolice wyludnionych wsi.

#rowerowyrownik #kwadraty #rower #ujeby #beskidniski #gravel

Skrypt | Statystyki
szkarlatny_leon - 475 044 + 71 + 100 = 475 215

Ostatnie dwa dni włóczyłem się po Bes...

źródło: comment_1626950373URG6RI22TXlzus3cu42s2d.jpg

Pobierz
  • 33
@szkarlatny_leon: beskid niski sercu bliski ( ͡° ͜ʖ ͡°) pamiętam jak kiedyś z buta łaziłem po tamtych rejonach, w okolicy Rymanowa gdzie jest wodospad i jakaś studencka baza namiotowa w stronę Rymanowa Zdroju przeorali szlak jakimś ciężkim sprzętem w każdą możliwą stronę, że ciężko było się połapać którędy iść, też mi parę h więcej zeszło niż przewidywałem
@szkarlatny_leon: hehe przed znakiem (po drugiej stronie drogi) nordkapp jest tabliczka "uwaga niedźwiedzie", kiedyś się jej wystraszyłem :P No i szkoda, że nie dałeś fotek cerkwiska, które jest za jakiś 1km od znaku.
@szkarlatny_leon: Miło że bujasz się po rejonach, które są moim domem od 8 lat. Uwielbiam tutaj jeździć, ale ja albo szosa albo już XC - bez półśrodków.

Ogólnie jak chcesz fajne widoki zaliczyć to polecam wjazd na górę Grzywacką od strony kościoła w miejscowości Kąty. Jeśli tylko przełożeń ci nie braknie bo jest stromy to jest właśnie taki lajtowy gravelowy.
A widoki kosmos.

Z ciekawości gdzie (w sensie konkretny obiekt) zatrzymałeś