Wpis z mikrobloga

Możecie się śmiać, ale czuję się znowu jak na początku lat 90. Rośnie Inflacja, młodzi mają wszystko w dupie, myślą że jak do tej pory było dobrze to tak bedzie dalej. Wszechobecny tumiwisizm i kończenie gównokierunków ( jak za komuny " cokolwiek skończyć bo robota i tak będzie, nikt sie tym nie przejmował" - autentyczne słowa jakie usłyszałem od kilku meneli którzy przetracili fortuny na takim podejściu do życia, marnujac dorobek rodziców i dziadków) w połączeniu z roszczeniowością nie skończy się najlepiej, bo większość młodych osób nie potrafi nawet zamieść podłogi czy wymienić butli z gazem. Nie mają kompletnie nic użytecznego do zaoferowania, nie mają umiejętności żeby być specjalistami i wstydzą sie jakiejkolwiek pracy "fizycznej". Przecież jak przyjdzie kryzys ( a raczej przyjdzie niedługo) i sytuacja sie pogorszy, rodzice odetna od gotówki a za granicą będzie podobny bajzel to większość młodych czeka taki Weltschmerz że gałęzi w lasach braknie ( ͡º ͜ʖ͡º)
#ekonomia #inflacja #gospodarka #depresja #heheszki #psychiatria #polska
Pobierz
źródło: comment_162684909991dk46ogL0WPAikHPSUhwf.jpg
  • 118
@KoltajlPszeniczny nie #!$%@? nikogo. Co mam tłumaczyć przy wiertnicy: tu jest guzik, motor robi brum i kolejny dołek, drugi płakał że by już pił kawke na magazynie przy kartoniarce - temu dałem 1000 dniówki bo robił za kierowcę. Za pracę wziąłem 3 tys. 1300 na tych dwóch, siatka i słupki 800 to mi zostało 900. Ja mam organizowac, robić i jeszcze mniej zarabiać- coś jest nie tak. Za jeden dzień pracy
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@KotBojowy: otoz to, nie miesci mi sie w glowie takie #!$%@? "po co placisz jak sam bys taniej zrobil" no i #!$%@?, ze by bylo #!$%@? i bez gwarancji xD Ludzie robia sami albo zlecaja jakims Januszom robienie instalacji czy ocieplenia pod stolem a pozniej placz, ze #!$%@? jest. No ale 1000 zl zaoszczedzil xD
@MateuszWajchePrzeloz: I te starsze pokolenia, nauczone roboty, umiejące wiercić wiertarką rewelacyjnie poradziły sobie z transformacją ustrojową i gwałtownie zmieniającym się światem. Dzięki temu życiowemu ogarnięciu, kiedy zamknęli im jedyną w regionie fabrykę azbestu ci od razu wiedzieli co robić, jak dalej żyć. Dobrze że ci ludzie wciąż są wśród nas, utorują nam drogę podczas nadchodzącego kryzysu. Kiedy ludzie zaczną tracić pracę, my - młodzi - będziemy mogli wzorować się na postawach
Myślisz że jak starzy dostaną po dupie to młodzi tego nie odczują?


@MateuszWajchePrzeloz: odczują, ale przynajmniej przerwą ten #!$%@? krąg, gdzie ktoś od urodzenia ma długi poprzedniego pokolenia. Trzeba z tym skończyć raz na zawsze, nawet własnym kosztem. Później będzie lepiej, kiedy będziesz pracować na swój a nie babci rachunek.
@MateuszWajchePrzeloz: Napisałem fachowiec. Nie masz kogoś sprawdzonego, to go nie bierzesz. Proste.

Gdy SI zastąpi programistów, to stety/niestety pracownicy fizyczni będą już dawno pożegnani ze swoimi magazynami czy fabrykami.
Nie chce Cię oceniać, bo Cię nie znam, ale na #!$%@? się nabijasz z dorabiających dzieciaków, że nie potrafią odrazu obsłużyć jakiegoś super ważnego skanera w super ważnym magazynie? Trochę empatii, weź delikwenta na bok, wytłumacz i tyle. Co jest dziwnego w