Wpis z mikrobloga

Możecie się śmiać, ale czuję się znowu jak na początku lat 90. Rośnie Inflacja, młodzi mają wszystko w dupie, myślą że jak do tej pory było dobrze to tak bedzie dalej. Wszechobecny tumiwisizm i kończenie gównokierunków ( jak za komuny " cokolwiek skończyć bo robota i tak będzie, nikt sie tym nie przejmował" - autentyczne słowa jakie usłyszałem od kilku meneli którzy przetracili fortuny na takim podejściu do życia, marnujac dorobek rodziców i dziadków) w połączeniu z roszczeniowością nie skończy się najlepiej, bo większość młodych osób nie potrafi nawet zamieść podłogi czy wymienić butli z gazem. Nie mają kompletnie nic użytecznego do zaoferowania, nie mają umiejętności żeby być specjalistami i wstydzą sie jakiejkolwiek pracy "fizycznej". Przecież jak przyjdzie kryzys ( a raczej przyjdzie niedługo) i sytuacja sie pogorszy, rodzice odetna od gotówki a za granicą będzie podobny bajzel to większość młodych czeka taki Weltschmerz że gałęzi w lasach braknie ( ͡º ͜ʖ͡º)
#ekonomia #inflacja #gospodarka #depresja #heheszki #psychiatria #polska
źródło: comment_162684909991dk46ogL0WPAikHPSUhwf.jpg
  • 118
ze młodzi chcą studiować, a nie być lakiernikami czy tynkarzami, BO TO SYNEK PEWNY PINIONDZ NIE TO CO TE JAJOGŁOWE W KSIUNŻKACH, INTELIGENTY #!$%@?. Prawda boli, co nie?


@bacaa90: A ty jaki kierunek skończyłeś? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nieźle cię boli lewusku, że ludzie z fachem w ręku robią większe pieniądze, od łamag po polonistyce, czy innej filozofii xD Prawda jest taka, że w dzisiejszych czasach brakuje
A ty jaki kierunek skończyłeś? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@rolnik_wykopowy: prawo

Nieźle cię boli lewusku


wyłącznie w twoich urojeniach prola, ja się cieszę, że ludzie mają pieniądze, bo jak mają pieniądze to mogą je zostawić za serwis w kancelarii i ja mam potem co jeść. Jakbyś był ciut mądrzejszy od mojego lewego buta (niestety nie jesteś) to byś umiał czytać ze zrozumieniem i jakbyś umiał czytać ze
@bacaa90 mordeczko, ale na prawo to tylko jak masz starego z kancelarią lub umocowania w lokalnej palestrze- bo po co komu adwokat bez znajomości. Takiego bierze albo wariat albo naiwniak, albo ten co z urzędu dostaje. Nie mówię już o całej tej patologii w sądownictwie, aresztach tymczasowych po 3 lata czy przygłupich wychowawcach w służbie więziennej. Podejrzewam że to żart z tym prawem, chyba że jesteś też wegetarianinem? Masz jakiś problem z
@bacaa90 a kogo skoro na budowe przylaza obszczymurki i typ nie umie kompletnie nic po za jaraniem ziola i nie ma roznicy czy po studiach czy innej zawodowce po roczniku 90 nic nie potrafia kompletnie, ich wypuscic samych w trase pociagiem to prawdopodobnie nie wroca a co tu mowic o pracach na wysokosci czy czymkolwiek innym
ty czy ja, jesteśmy przyzwyczajeni do kryzysów i trochę zmian jednak widzieliśmy w życiu ( jeśli 84 to twój rocznik).


@MateuszWajchePrzeloz: ten wątek jest coraz lepszy XD

Jestem w podobnym wieku do Ciebie. Z mojego rocznika znam sporo ludzi którzy nie mieli ani fachu ani ambicji, sporo takich co do edukacji się rwali, ale fach umieli sobie wyrobić, i masę takich, co skończyli sensowne kierunki techniczne i pracują w zawodzie.

To
@MrGalosh no nie mógłbyś bo 10 czy 20 lat temu nie mieliśmy takiej sytuacji gospodarczej. Inflacja była mniejsza, stopy % wieksze a ludzie mieli trochę inne podejście do życia. Teraz mamy 100% powtórki sprzed 30 lat, nawet retoryka ta sama. Te dziady które głosowały teraz na pis, w 90 mówili że komuna była nieoplacalna, że to starzy w niej funkcjonowali i to oni ponoszą wine za inflację, upadek gosoodarczy itp. Oni nie
Podejrzewam że to żart z tym prawem,


@MateuszWajchePrzeloz: Oczywiście, że żart. Myślisz, że prawnik i to dobry ma czas na shitposting na portalu ze śmiesznymi papieżami? Nie wiem czy dalej te posty wiszą, ale żalił się już, że ma 175 cm wzrostu, że ciężko mu znaleźć porządną dziewczynę na tinderze i takie tam.

Tylko w jednym wpisie, obraziłeś

@rolnik_wykopowy czterokrotnie.


@MateuszWajchePrzeloz: Nie pierwszy i nie ostatni raz. Był już banowany