Wpis z mikrobloga

Nie w tym roku, ale część pracowników, w tym ja, ma świadomość, że te osoby mogą nie wytrzymać pierwszego semestru z powodu drastycznej różnicy poziomu.


@fiziaa: Chyba poprzez zanudzenie - w wypadku tych, którzy wyrobili te swoje 100% uczciwie poziom będzie wyższy niż polskich maturzystów, ponieważ program ukraińskich szkół średnich jest wyższy niż polskich.

No, a jak kupił mature na bazarze lub UAM przeliczłą po jakimś szalonym kursie to może być
@fiziaa: Mam 200 miejsce na 120 miejsc na informartyce czy mam na co liczyć? Lub czy istnieje coś przez co byłbym tak samo pożądany jak Ukrainiec, np. jakiś certyfikat lub orzeczenie?
@fiziaa: jest tak jak piszesz, nie studiuje już prawie dekadę a na uczelniach jest ciągle tak samo a nawet gorzej .
I bardzo fajne tipy, mi brakowało osoby która by pokazywała, że gdy wyrzucą Cię drzwiami wystarczy wejść oknem. Podobnie ze stypendiami, uzyskanie nie jest aż tak trudne
Lub czy istnieje coś przez co byłbym tak samo pożądany jak Ukrainiec, np. jakiś certyfikat lub orzeczenie?


@Majkel312: xD

Matura IB, liceów ją oferujących jest dużo.

Mam 200 miejsce na 120 miejsc na informartyce


@Majkel312: Wezmą w drugiej turze, kiedy ileś osób z pierwszej zrezygnuje. To tzw. miejsce rankingowe, sprawdź jakie miejsce rankingowe miała ostatnia przyjęta osoba.
@murzyn_w_solarium: XD sory że Sashka, Dima i reszta ekipy ze wschodu mają po 80+ pkt rekrutacyjnych wg punktacji ze świadectwa :) Idąc tą logiką jak mam średnią ze 4 lat technikum powyżej 5 to mają mnie na Harvard przyjąć?( ͡° ͜ʖ ͡°) Poza tym i tak mnie przyjęli już do dwóch innych uczelni ale niesmak pozostał byczki :)
@murzyn_w_solarium: jest próg punktowy zawyżony sztucznie przez Ukraińców gdzie jako przelicznik punktowy uznaje się ich świadectwo szkolne i oceny z niego przez co dużo osób ma po 90-100pkt gdzie uzyskanie takiego wyniku z polskiej matury rozszerzonej jest bardzo bardzo ciężkie. Dodatkowo Ukrainiec robiąc kartę Polaka dostaje się na te studia za darmo i ma około 1k PLN stypendium :)