Wpis z mikrobloga

Rowerowe świry, jakieś domowe sposoby na pozbycie się ciekawych zapaszków z butów spd? Niestety zostały totalnie zalane trzy razy, myłem je dwa razy, ale niewiele to pomogło.
Czy w grę wchodzi tylko ozonowanie?

#rower #rowery #szosa #gravel #buty
  • 22
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@guru8: ostatnio dostałem od @wspodnicynamtb takie fajne woreczki do osuszania butów (ale raczej z potu) dają też przyjemny zapach, nazywa się to freshed i służy do utrzymania świeżości, nie ratowania. Zanim kupisz freshed, kup w którymkolwiek sklepie gorskim tabletki do oczyszczania wody np Jabel aqua. Wlewasz do wiadra wodę, na 1L tej wody 2 tabletki, wrzucasz tam buty na jakiś czas. Później dokładnie pluczesz czysta woda. Te tabletki to głównie chlor,
@Bosayerba: Nie, pranie butów nie wchodzi w grę :D
@sargento: Sprawdzone czy działa, czy tylko tak rzucasz słowa na wiatr ;)
@uysy: No wiadomo, że pot też wchodzi w grę, ale problem się pojawił po trzech ulewach i moczeniu w kałużach xD Ja mam akurat wątpliwości co do moczenia butów, czy klej nie puści xD
@WypadlemZKajaka: Jakbym miał coś takiego w okolicy to bym się nawet nie zastanawiał,
@guru8: kwas borowy zmieszany z sodą oczyszczoną albo sam kwas borowy. Po kilku jazdach powinno zneutralizować zapaszek (jeździć z tym kwasem w środku). Można tez wsypać do normalnych butów ( ͡° ͜ʖ ͡°). Działa
@guru8: Ja regularnie piorę buty rowerowe w pralce. Program "delikatne" ale na pranie mam jeszcze dodatkowy patent. Kojarzysz takie worki na kapcie dla dzieci w przedszkolu? To zawijam buta w ręcznik taki do rąk i do worka. Worek zawiązać. by nie wypadło. Każdy but ma swój worek. Z chemii to takie dla ubrań dziecięcych. Buty piorę srednio raz na 3 tygodnie i nic im nie jest - zachciało mi sie białych