Wpis z mikrobloga

@podomka: Ja wyczyscilam wodą z mydłem brud, sznurówki wypralam, a później już suche takim preparatem do białych butów, ale nie mogę go znaleźć - taki w szarym opakowaniu (trochę jak antyperspirant) z zielonymi/białymi napisami z tego co pamietam. I serio wybiela te zżółknięte miejsca, buty wyglądały prawie jak nowe :D to chhba ten
fishka - @podomka: Ja wyczyscilam wodą z mydłem brud, sznurówki wypralam, a później j...

źródło: comment_1626691565u54sV3t0SlCxyMAwZNEbga.jpg

Pobierz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@podomka: Ja swoje materiałowe białe trampki z adidasa myje właśnie ciepła woda z proszkiem do białych, potem obficie spłukuje woda. Następnie ręcznikiem papierowym, takim kuchennym, owijam każdego buta z osobna, tak żeby papier był mokry i przylegał do butów. No i suszę, co prawda schniecie z papierem trwa dłużej ale wtedy papier robi się żółty a nie buty. Jak wyschnie to but super biały bez żółtych plam
@podomka: Ja swoje materiałowe białe trampki z adidasa myje właśnie ciepła woda z proszkiem do białych, potem obficie spłukuje woda. Następnie ręcznikiem papierowym, takim kuchennym, owijam każdego buta z osobna, tak żeby papier był mokry i przylegał do butów. No i suszę, co prawda schniecie z papierem trwa dłużej ale wtedy papier robi się żółty a nie buty. Jak wyschnie to but super biały bez żółtych plam


@Kocurszitee: jaki to
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@podomka: Wiesz że nie wiem jaki to, kiedys kupiony w DE. Ma na opakowaniu białe firanki i napisane że do białych materiałów. Biorę wsypuję go do miski zalewam gorąca wodą, biorę nowy zmywak do naczyń, maczam w tej wodzie z proszkiem i szoruje buty. Potem słuchawką z prysznica opłukuję buty, zawijam w ten papier i do suszenia. Jedyny sposób który nie powoduje żółtego materiału. Pranie w pralce też powodowało ślady a
Polecam użyć "magicznej gąbki". Czyszczenie białych butów i podeszw to bajka. Trzeba tylko delikatnie namoczyć i nie trzeba żadnych detergentów. Podczas czyszczenia kawałki gąbki rolują się więc lepiej to robić nad jakąś miską, ewentualnie starannie później zebrać z wanny/umywalki.
Można to kupić w większości drogerii/supermarketów. Poniżej przykład z Rossmana:
https://www.rossmann.pl/Produkt/Scierki-gabki-zmywaki-mopy/Domol-Magic-Pad-magiczna-gabka-2-szt,116831,8342