Wpis z mikrobloga

Dziś będzie historycznie, na zdjęciu jest mój pradziadek. Stoi przy swoim pierwszym samochodzie, zdjęcie robi jego małoletni syn - mój dziadek. Mam do dziś negatyw i #leica III z Summarem 50mm f.2.2 Rok 1937,

#lwow najprawdopodobniej. Strasznie dziwne uczucie trzymać ten aparat w dłoni patrząc się na uśmiechającego pradziadka, wiedząc, że 1939 jest tuż-tuż. Słodko-gorzkieuczucie.


#parkology <-- zapraszam do obserwowania tagu oraz wrzucania swoich fotografii ( ͡° ͜ʖ ͡° )*:

Estetyczne zdjęcia zaparkowanych pojazdów, ciekawie komponujących się z otoczeniem. Wszystkie pojazdy poprzez samochody osobowe, ciężarówki aż po skutery czy hulajnogi ;) Zdjęcia klimatyczne, ciekawe pojazdy, interesujące otoczenie.

Pierwszy post i więcej info: https://www.wykop.pl/wpis/36371609/chcialbym-powolac-do-zycia-nowy-tag-na-wykopie-par/

#fotografia #motoryzacja #ford #historia
Monochrome_Man - Dziś będzie historycznie, na zdjęciu jest mój pradziadek. Stoi przy ...

źródło: comment_1626600935IW7IfWGLDWAAdzUGLtsHYq.jpg

Pobierz
  • 47
@Monochrome_Man: @Michal0173: dziadek musiał być bardzo dziany. W 1936 roku bylo w Polsce 33 000 pojazdów, w tym ciężarówki i motocykle. Miesięczny koszt eksploatacji przykładowo fiata 508 wynosił 2670pln, czyli polowe wartości nowego samochodu. Miesięcznik "samochód, motocykl, samolot" wyliczył że w 1939 na samochód i utrzymanie mogło sobie pozwolić 50 000 klientów w całym kraju. Także dziadek to musiał być kims :)