Wpis z mikrobloga

Ceny samochodów cały czas idą w górę.
Wiem, nie odkrywam Ameryki.
Ale to co się dzieje to są jakieś jaja. Z miesiąca na miesiąc jest coraz bardziej absurdalnie.

Zerknęłam na Otomoto.

Nowy Volkswagen Polo.
No, nowy, ale wyprodukowany, stojący w salonie, więc już bez możliwości personalizacji.
Benzyna, 1.0TSI, 95KM, manual, 5 biegów!
Wersja Comfortline z bardzo nieimponującym wyposażeniem. Klima manualna.
Cena podana z rabatem dla seniorów, emerytów i grup zawodowych (lekarze, prawnicy, etc).
77 341zł!

To są jakieś jaja! Poważnie!
Plebsu ma nie być stać na samochody.

#motoryzacja #samochody #zalesie
Pobierz betty1234 - Ceny samochodów cały czas idą w górę.
Wiem, nie odkrywam Ameryki.
Ale t...
źródło: comment_1626260856hmuGfDpzwSOWawzJd0uJpS.jpg
  • 114
@dejwis: obudzisz się niedługo z ręką w nocniku, 1.0 turbo to najpopularniejsza jednostka w dzisiejszych samochodach, o niebo lepsza w bezawaryjności i dospieszeniu niż poprzednie 1.4 mpi, lub o zgrozo 1.2 mpi które przeważnie zastępuje w najtańszych wersjach segmentu B i C

Wręcz całe floty focusów i octavii teraz śmigają na 1.0 turbo. To samo auta na minuty, np traficar. Gdyby ten silnik się rozlatywał to nikt by tego nie kupował
@mirasKo-Kalwario: jest standardem w normalnym samochodzie za 100k. Segment B się kupuje dla oszczędności najczęściej za śmieszne pieniądze, np fiesta/fabia ~60k pln (13k eur). To nie wina producentów że jesteśmy biedni i wolimy auto 2000zł taniej a bez klimatronika i elektrycznych szyb z tyłu.

Ile razy otwierasz szyby z tyłu jak masz klime? Mi się nie zdarzyło jeszcze nigdy
W sprzedaży salonowej są jeszcze dostępne auta bez klimatyzacji do produkcji, to
@Lethal_Jelly: no jasne producenci wykorzystują to że ludzie to kupią albo firmy na służbówki, bardziej chodzi mi o to że ludzie chcą oszczędzać na tym a jednak klima to jest wygoda, szyby na korbki może nie bo rzadko się otwiera ale jednak to taki troche wstyd, ze dajesz klientowi auto z zaawansowanym komputerem pokładowym, spoko radiem, innymi bajerami a oszczędzasz na szybach
@PanKracy582: to tak jakbys mieszkal w zajebistej willi zaprosil ludzi na wystawną kolacje i kazał im jeść z papierowych talerzy masz racje spoko sytuacja. Napisałem że wynika to z kalkulacji i oszczędności i to jest chore bo na pewno koncerny miliony zarabiają na tym że zrobią korbki a nie elektryczne szyby
proszę Cie daj sobie spokój silnik 1.0 Tsi wyżyłowany do 100KM to jest tragedia. To jest wyrzucanie pieniędzy w błoto, te jednostki są niedopracowane i awaryjne, testują je kupujący.


@dejwis: Ale taguj #przemysleniazdupy. Widać, że nie masz pojęcia o czym piszesz. W jednym z aut mam ten silnik w Seacie i jest w pytę. Kultura pracy jak to 3 cylindrowiec - bez szału, ale dynamiki i bezawaryjności nie można my