Wpis z mikrobloga

Katolicy teraz: wnosza bomby na marsz równości, atakują uczestników nożami, pochwalają i świętują próbę pogromu i zamordowanie dziennikarza w Gruzji


@jedena11scie: Serio, z ambon dostają takie instrukcje? Jakby jakiś nawet nie tyle duchowny, ci nawet katolicki działacz coś takiego zaproponował, to błyskawicznie by go skarcono; a ty to próbujesz porównywać do islamu?
@KawaJimmiego: ok, skoro używasz takich fraz jak p0lka i gimboateizm to widzę, że mam do czynienia z kimś o poważnie ograniczonym potencjale intelektualnym, więc jeszcze raz, powoli. Islam i Katolicyzm są dość podobnymi nowotworami, jednak w przypadku katolicyzmu, udało się go złagodzić poprzez świecki humanizm (jak chemioterapia w przypadku raka). Natomiast jeżeli chodzi o Islam, to niestety ta terapia nie miała miejsca.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@KawaJimmiego:

Jakby jakiś nawet nie tyle duchowny, ci nawet katolicki działacz coś takiego zaproponował, to błyskawicznie by go skarcono; a ty to próbujesz porównywać do islamu?

Masz rację, nie da się tego porównać. W islamie nie ma struktur duchowieństwa, imam nie ma przełożonych. W kościele katolickim ksiądz za m.in. nawoływanie do przemocy zostaje skarcony od razu, gdy tylko sprawa staje się medialna. W jednej i drugiej religii jest sporo chorych ludzi,
@Kazimierz_Lyszczynski: Powtarzasz wyświechtane frazesy, skonfrontujmy to z rzeczywistością:
https://www.wykop.pl/link/4876937/recepta-na-udane-malzenstwo-mala-liczba-partnerow-seksualnych/
Chciałbym przypomnieć, że palenie czarownic nie miało miejsca w zdominowanym przez chrześcijaństwo średniowieczu, tylko po tym twoim oświeceniu. A i robiła to władza świecka, a nie Kościół. Tak ich oświeciło... A zwierzę z chłopa zrobiono w wieku XVII.
@jan_zwyklak: Przecież Iran był od zawsze krajem muzułmańskim, to zmiana władzy doprowadziła do tego, ze jest to państwo teokratyczne. Wiec proszę nie mylić wyznania, które jest już obecne w danym państwie, a jego dominacja przekłada się na wprowadzenie teokracji(taki proces powoli zaczyna toczyć się w naszym państwie) z napływem imigrantów, którzy rzekomo maja nam tu zrobić PRAWO SZARIATU!1!!1!1!1!11!!!!
@KawaJimmiego: mówi ci coś nazwisko Międlar? Kneblewski xDDD ? a biskupi krzyczący o "walce" z ideologią LGBT to niby nie namawiają do agresji? A nagrania z Gruzji sukienkowych wprost nakłaniających do ataku?

Jedyny powód tego, że wy, chrześcijanie, nie mordujecie ludzi w imie swojej wiary jest taki, że w WIĘKSZEJ części świata zostaliście w taki czy inny sposób spacyfikowani.

A co z "mniejszą" częścią? Cóż - Lord's Resistance Army, National Liberation
@KawaJimmiego: ale co ma artykuł z wp sprzed 2 lat do tematu? Palenie czarownic było wprost spowodowane chrześcijańskim zabobonem, gdyż uznawano czarownice za mające bezpośredni kontakt z judeochrześcijańskim diabłem. I samo zjawisko palenia czarownic było bardziej popularne w krajach protestanckich, natomiast u katolików była inkwizycja, doprawdy wybitnie świecka instytucja. To wszystko, było w prostej linii reakcją na rozwój świeckiego intelektualizmu, gdyż kler w ten sposób mógł pokazać populusowi: PATRZCIE, DIABŁY I
@Kazimierz_Lyszczynski: najlepsze jak bardzo oni nie rozumieją korelacji czy relacji przyczynowo skutkowych tego, co robią, wkładają na siłe religijność i religię wszystkim do gardeł, szczególnie dzieciom i dziwią się, że kościoly pustoszeją, teraz np ci idioci chcieliby zakazać rozwodów, to nie rozumiem jak oni sobie to wyobrażają, że to pozostanie bez wpływu na ilość zawieranych małżeństw? no chyba logicznym jest, że wtedy małżeństwa polecą na ryj bo skoro nie będzie się
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Pierorzek: nie miałem okazji być na takim, ale poznałem sporo muzułmanów i poza Albańczykami są naprawdę miłymi i przyjaznymi ludźmi. Co nie znaczy, że nie istnieje ekstremizm. Są chorzy księża i są chorzy imamowie. Tylko ci drudzy nie mają nikogo nad sobą. Za to sam Koran przy Biblii jawi się traktatem pokojowym. xD
każdy ma swoją bańkę informacyjną. Choćby niedawno była sprawa katechety skazanego za naruszenie nietykalności cielesnej uczniów


@van-der-staas: Tak bardzo reprezentatywne, a strajk kobit to tak bardzo niepolityczna akcja ( ͡° ͜ʖ ͡°)

mówi ci coś nazwisko Międlar? Kneblewski xDDD


@jedena11scie: Jak dla ciebie cały Kościół sprowadza się do tego, to właśnie widać bańkę informacyjną.

Jedyny powód tego, że wy, chrześcijanie, nie mordujecie ludzi w imie swojej
źródło: comment_1626274285EVjrlWZyTqrfw5B7oVr9u4.jpg
narodowcy 2015: będziemy bronić polskich kobiet przed islamskimi imigrantami,

narodowcy 2020: biją polskie kobiety na Strajku Kobiet.


@galicjanin: Kobieta uderzona przez islamistę będzie cierpieć. Kobieta uderzona przez narodowca szybko wyzdrowieje, a i w głowie jej się ułoży.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@KawaJimmiego:

Tak bardzo reprezentatywne, a strajk kobit to tak bardzo niepolityczna akcja ( ͡° ͜ʖ ͡°)

-Nie ma takich księży!
-Są, popatrz.
-Ten jest niereprezentatywny, a w ogóle to miał rację.
Skończyłem babrać się w tym upośledzeniu. Dobranoc.
Jakby jakiś nawet nie tyle duchowny, ci nawet katolicki działacz coś takiego zaproponował, to błyskawicznie by go skarcono;


@KawaJimmiego: XDDDDDDDDDDDD

Jak poznańscy ksieża protestowali przeciwko pochowaniu tego bandyty Paetza w katedrze to do dzisiaj mają zakaz publicznego wypowiadania się na tematy niezwiązane z religią.

A gdyby nie naciski społeczeństwa to by tego #!$%@? z honorami pochowali. Kulczyka następnego złodzieja chował cały szpaler księży i arcybiskup z biskupami pomocniczymi.

Do księdza, który
odpowie


@KawaJimmiego: Człowieku, co ty do mnie piszesz xDDD Wojtyła był przeciwko wojnie? Szkoda że w tym czasie jego kumpel Hoser spie***ł z Rwandy po tym, jak KRK przyczynił się do wybuchu wojny domowej? Zachęcał do pokoju? Zapewne stojąc ramię w ramię ze słynnym pacyfistą Pinochetem ( ͡° ͜ʖ ͡°). Zachęcał do pokoju? Dlatego kumplował się z kimś takim jak Wyszyński, który nie miał problemu z
Człowieku, co ty do mnie piszesz xDDD Wojtyła był przeciwko wojnie?


@jedena11scie: Inwazja na Irak, szybka i stanowcza interwencja zarówno wobec prezydenta USA jak i Saddama. No ale #gimbynieznajo

po tym, jak KRK przyczynił się do wybuchu wojny domowej

takbylo.jpg

Zapewne stojąc ramię w ramię ze słynnym pacyfistą Pinochetem

Coraz lepiej, już sobie resztę daruję.

Naprawdę masz żałosne te wywody.

Projekcja freudowska ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Wynajdujesz skrajne przykłady rozciągając je na całość.


@KawaJimmiego: to nie są jeszcze skrajne przykłady, bo to są rzeczy dotyczace pochówku, a nie tego jak kościół traktuje ofiary księży pedofili. I te przykłady idą od góry. Nie chce mi sie wymieniać całej listy biskupów zamieszanych w krycie pedofilii.

I nie jestem w stanie wymienić setek, a nawet tysięcy księży, którzy nie doniosą do prokuratury, bo przecież dostaną karne przeniesienie na inną parafię.
@KawaJimmiego: I brzydzę się ludźmi, którzy przy każdej akcji znajdowania trupów w szafie czy to w irlandii, chile, kanadzie czy w polsce wyjeżdżają z kartą "Ale to pojedyncze przypadki" XDDD

Serio, mocno watpię, że w jakiegokolwiek Boga wierzycie, bo byście tego #!$%@?ństwa nie bronili.

Tak pojedyncze i nic nieznaczące że wszyscy do samego sekretarza papieza i sekretarza stanu wiedzieli na 100%.
Ty chociaż analizowałeś co się działo w Kanadzie?


@KawaJimmiego: Tak, mam wrażenie że bardziej niż Ty, bo interesuję się tym od 2015. Wiem, ze relatywnie mało trupów, ale co ludzi narobili niezdatnymi do życia poza rezerwatem to ich XD

także stanowisko Kościoła jest oczywiste.


@KawaJimmiego: To, że krzyczysz, że potępiasz krzywdzenie dzieci nic nie zmienia. Zwłaszcza, jeśli systemowo kryjesz sprawców a sądy biskupie orzekały współwinę 9latkom.

Jak złodziej krzyczy że
@Kazimierz_Lyszczynski: Religijne, zamordystyczne konserwuchy w wydaniu katolickim i islamskim różnią się jedynie tym, że tych katolickich udało się trochę okiełznać w biegu dziejów, ale jak się im tylko trochę popuści, to nie zawahają się wprowadzić państwa wyznaniowego. Te wszystkie prawoskrętne politykiery i nacjodresy nawet nie zdają sobie sprawy, że stoją po jednej stronie historii wraz ze swoimi wrogami - najczęściej urojonymi - z krajów islamskich
Tak, mam wrażenie że bardziej niż Ty, bo interesuję się tym od 2015.


@martwykotek: Właśnie widać...

To, że krzyczysz, że potępiasz krzywdzenie dzieci nic nie zmienia. Zwłaszcza, jeśli systemowo kryjesz sprawców a sądy biskupie orzekały współwinę 9latkom.


Jak złodziej krzyczy że brzydzi się kradzieżą a kradnie to mam mu dać medal? XDDD Zajebiste
Generalizować można od 70%.

Kościół utworzył się długo po chrystusie.

Pomyliłeś ze spisaniem Biblii NT.
Pomyliłeś ze spisaniem Biblii NT.


@KawaJimmiego: nie pomyliłem się a Ty po raz kolejny udowadniasz, ze polscy katolicy są głęboko niedouczeni w kwestii historii Kościoła i własnej wiary. Gdziesz czytałem, że większość Katolików w Polsce nawet nie wie, ze gdyby Jerozolima nie została zburzona, to musieliby przejść najpierw na judaizm, bo za tym optowało stronnictwo jakubowe, które nauki chrystusa traktowali jako reformę Judaizmu.

Jak widać po tym co piszesz - to
@martwykotek:

Pierwotny Kościół, który traktowany był jako stronnictwo religijno-polityczne, nie był jednolity i składał się z wielu grup (Kościołów lokalnych), tzw. gmin chrześcijańskich. Jego wyznawcy mieli jednak świadomość przynależności do jednej wspólnoty: „Jeden jest Pan, jedna wiara, jeden chrzest” (List do Efezjan 4,5). Na czele pierwszej z nich, założonej w Jerozolimie ok. 33 r. n.e., stał początkowo Piotr Apostoł.

Zgodnie z tradycją Kościoła katolickiego wspólnota pierwotnych gmin chrześcijańskich może być uważana