Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Czy rzeczywiście za PRL-u poziom edukacji w Polsce byl na wysokim poziomie, a dzisiejszy poziom, to poziom dla osób ograniczonych intelektualnie?

Czytam właśnie, ze jakis stary 50 letni grzyb zachwala prlowska oswiate, bo u nich w szkole uczyli go jak przykrecic gniazdko czy jak cerować ( ͡° ͜ʖ ͡°) no tak, a daj temu staremi rozwiazac zadanie matematyczne na poziomie szkoly podstawowej to nie ruszy, ale będzie mówic, ze dzisiejszy poziom edukacji jesr dla osób ograniczonych, a w jak uważacie?

#szkolnictwo #prl #komunizm #psychologia #niebieskiepaski #rozowepaski

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #60ee978f91a69a000ab95b28
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Przekaż darowiznę
  • 21
@AnonimoweMirkoWyznania: coś w tym jest prawdziwego. Egzaminy maturalne na przestrzeni lat stają się coraz łatwiejsze - spróbuj sobie rozwiązać matmę z tego roku a z lat 50 to się posrasz na tej drugiej, to samo z innymi przedmiotami. Poziom spadł wyraźnie - zwłaszcza w szkołach średnich, gdzie jeszcze te 60 lat temu liceum było wskaźnikiem prestiżu a zdana matura powodem do prawdziwej dumy, tak teraz liceum to żaden prestiż a zdana
@smacznyy: mam 18 lat, skończyłem liceum w tym roku, jeśli chodzi o porównanie z latami poprzednimi to wystarczy spojrzeć na zdawalność w latach zeszłych, kiedyś też bardziej siedziałem w temacie historii i reform oświatowych w xx wieku w polsce (taki dziwny fetysz i bezsenne noce), ale tak, podręczniki starszych członków rodziny były przeglądane, tak samo jak egzaminy z dawnych lat
@smacznyy: no masz odpowiedź pośrednio w tym co pisałem wyżej. Władza miała wtedy plan zeby mieć bardziej wykształcone spoleczesntwo tak zeby wiecej ludzi miało wyższe wykształcenie to trzeba było ich przepchnąć jakoś przez matury zeby bylo wiecej studentow. tak to mniej więcej by wyglądało, lecz myślę że to jedynie dorabiane tłumaczenie i szukanie na siłę przyczynowości ale z moim poziomem wiedzy na ten temat i kompetencjami lepiej sobie tego nie potrafię
@maxiek: W PRL-u był reżim, edukacje kontrolowała władza, ludzie mieli zachowywać się tak jak życzy sobie tego władza. Tego chciałbys? Chciałbyś żeby komunizm wrócił? Bylo ZOMO i godzina policyjna? Powszechne zlodziejstwo?
@maxiek: Może to właśnie Ty nie rozumiesz zadań matematycznych i mówisz, że obniźono poziom edukacji, bo zdaleś, a nie rozumiesz matematyki z lat 80 kiedy to te same zadania matematyczne. Jakie Ty mialeś oceny z przedmiotów ścisłych?
@Eugeniusz_Zua: Ale jestes odpowiedzialny za komentarz, który akceptujesz. Podobno Ci co odpowiadaja anonimowo sa anonimowi, a odpowiedzialnosc czyli ewentualna odpowiedz do kogo kierowac? Do ducha sw ktos odpowiedzial a Ty posredniczysz w tym kontakcie z osoba, ktora dodala kom i opem. Tak to rozumiem