Wpis z mikrobloga

@panArchitekt: Też tak mi się wydaje, jednostki mniej inteligentne, których jest najwięcej potrzebują bardziej poczucia przynależności do danych plemion/wspólnoty/państwa, bo jest im łatwiej. Czy to będzie religia, partia, państwo, sekta czy stowarzyszenia to wszystko jedno. Jedno zastąpi drugie w pewnym momencie. Jednostki bardziej inteligentne i niezależne finansowo nie mają takich problemów bo czują się obywatelami świata.
@panArchitekt: książka podobno dość spoko, chciałem ją kupić, ale przeczytałem trochę recenzji i wychodzi na to, że to bardziej takie połączenie faktów + dywagacje i przemyślenia autora niż naukowe fakty. Pewnie kiedyś ją jeszcze przeczytam, ale z dystansem.
jest taka teoria że ludzie aby współdziałać w dużych grupach muszą mieć wspólna fikcje w którą wierzą. To może być Chrześcijaństwo, Islam, Kapitalizm, Socjalizm, Komunizm, LGBTQARS czy co tam jeszcze ale zawsze będzie coś.


@panArchitekt: Pewnie tak. Ale niech tym czymś będzie nauka. Albo pomaganie słabszym, ratowanie kotków czy np. zdrowy tryb życia. Cokolwiek, co ma sens.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@pan_welniak:

ja mysle, ze jak incele odkryja, ze wraz z przyjeciem islamu dostana w pakiecie gratisowa szara myszke z przydzialu to tej sily juz nie powstrzymacie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Akurat w tym może być trochę prawdy. Ktoś kiedyś podał niekoniecznie wiarygodne statystyki, wg. których 3/4 brytyjskich konwertytów jest rudych. xD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Diamond-kun: jest hipergamia, ale tam przegryw ma jeszcze gorzej. Bo każda żona musi mieć własny dom, nie mogą mieszkać razem i męża musi być stać na to, żeby każdą z osobna utrzymać. Gdzie miejsce dla wykopka? W zagrodzie z kozami, bo kobiety zajęte przez Abduchadów.
@MrGalosh: No ale tak jest jednak xD. Ile o mam znajomych co nie wierzą w Boga ale np w horoskopy, Buddę, jogę, medytacje. Zamiast krzyżyków w domu to jakieś #!$%@? bambusowe figurki. Inny wierzy ze żyjemy w symulacji komputerowej kolejny ze hoduje nas obca cywilizacja. Prawda jest taka ze każdy w cos wierzy. A podejście hehe nic niema jest w zasadzie najgłupsze.
@Furiat: Wielki wybuch jest opisywany przez astrofizyków, jest to wydarzenie które naukowcy próbują jak najwierniej odtworzyć i zbadać.

Zestawiając to z Twoim poprzednim postem gdzie pisałeś o wierze w boga i gusła, to mam wrażenie, że traktujesz to jako kolejną religię. Na zasadzie "hehe, niech sobie wierzą w boga, ja wierze w wielki wybuch xDddD".

Teraz to marna zabawa w semantykę ¯\_(ツ)_/¯
Nie da się nie wierzyć w nic. Jak ktoś
@MrGalosh: To nie są dyskusje na wykop. Zreszta nie przykładam sie zbytnio. W każdym razie podstawowy zestaw pytań: skoro cos nas stworzyło to co w tym złego ze ktoś jest wdzięczny stwórcy ? Jak ktoś czci ojca swego i matkę swoją to tez jest psycholem ? Pytanie co nas stworzyło ¯_(ツ)_/¯ Tak sie składa ze ludzie są mega inteligentni i doszli do wniosku ze światem rządzą prawa, chemia, fizyka, matematyka. Podstawowe