Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Ale złapałem butthurt. Ale od początku.
Pracowałem w jednej z Warszawskich korpo, około 7 lat stażu. Głównie sysop-devops tematy w cloudzie.
Od liniowego manago ciągle słyszałem że bardzo trudno mnie zastąpić i
ze jestem jednym z filarów zespołu ciągnącym gówniane projekty w jakąś sensowną stronę.

No ale od jakiegoś czasu ciągle czułem że coś jest nie tak:
-wrzucili nam do zespołu 2 ludzi z Indii którzy do niczego się nie nadają - (pomimo roku intensywnych szkoleń)
-na każdą osobę którą odeszła z UoP dodawali nam jednego stażystę na zleceniu. (świetny pomysł uczyć kogoś pol roku żeby ogarniał podstawy a potem nie mieć dla niego wakatu na UoP)
-z podwyżkami ciężko, ciągle teksty 'ja bym ci dał ale nie mam z czego'

Po ostatniej walce o podwyżkę inflacyjną (szalone 4.3%) doszedłem do wniosku że to nie ma sensu. Wysłałem cv do kilku firm, przeszedłem bez problemu kilka wielopoziomowych rekrutacji- dostałem na dzień dobry oferty po 50% netto +.

Dałem swojemu liniowemu manago tydzień na znalezienie kasy, to jakie pytania dostałem to śmiech na sali:
- za ile minimalnie więcej zostanę (xD...) -pomimo rozmowy o tym ze konkurencja daje ponad 50% więcej
-(tydzień po złożeniu wypowiedzenia) - mam dla ciebie 5% więcej, wiec możne wycofasz swoje wypowiedzenie?
- "a ja nie wiem czy ci zezwolimy na zaklepany urlop - może weźmiesz wszystko wypłacone w ekwiwalencie"? (xD...)
- "musisz przygotować transfer wiedzy dla reszty zespołu" - kij ze przez rotacje nie ma komu przekazać tej wiedzy.

Irytuje mnie to jakie te procesy w korpo są odczłowieczające - z jednej strony mówią ci ze "jesteś super i nie do zastąpienia", ale nie maja kasy na to żeby zatrzymać wydajnych ludzi. Gdyby przyszło do redukcji też pewnie nie mieliby skrupułów, takich jak miałem przed złożeniem wypowiedzenia.

#programista15k #programowanie #pracait #devops #sysops

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #60eac552ae4a3c000a405ced
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Przekaż darowiznę
  • 10
@AnonimoweMirkoWyznania:

I bardzo dobrze robisz. Kilka uwag:
- na próby targowania odpowiadaj, że to nie negocjowalne, albo znajdą kasę jaką żądasz i się zastanowisz, albo nie ma o czym rozmawiać
- z urlopem wiele nie wskórasz, to leży w gestii pracodawcy; ale możesz za to "położyć" robotę, i to zasygnalizować
- transferu wiedzy nie musisz robić, tak samo nikogo szkolić, chyba że jest to jasno sprecyzowane w twoich obowiązkach - bardzo
@AnonimoweMirkoWyznania: Niestety tak to juz jest w korpo. Przechodzilem dokladnie to samo miesiac temu. Przez 6mc sygnalizowalem ze za malo kasy dostaje na obowiazki mi narzucone i chce wiecej, oferowali mi ~500zl wiecej XD a pozniej placz jak dalem wypowiedzenie.

Na dizen dobry w innej firmie dostalem prawie 2.5x wiecej niz w korpo

Wiec moja rada, idz do przodu i nie patrz w tyl, ladnie sie pozegnaj i pora na cos
-(tydzień po złożeniu wypowiedzenia) - mam dla ciebie 5% więcej, wiec możne wycofasz swoje wypowiedzenie?


@AnonimoweMirkoWyznania: miałem coś podobnego, znalazłem nową robotę, ale chciałem zostać w starej więc mówię o ile więcej zaoferowali w nowej, to od menago dostałem propozycję około połowy tego bo "no ale chciałeś sporo, musimy się spotkać pośrodku" xDD
OP: @CiepłaKrowa powiedzialem jak dorosly czlowiek "mam oferte na +50% netto" na to dostalem pytanie za ile najmniej zgodziłbym się zostać. Jasno odpowiedziałem ze za conajmniej tyle samo. Rozstaniemy się w spoko atmosferze, ale niesmak mi pozostanie.

@mag_zbc dokladnie o tym mowie, kasa jest na stole i dochodzi do ciebie ze zostanie w starej pracy co miesiąc wymiernie kosztuje. Rozwala mnie ze niektórzy nie rozumieją że taka sytuacja to nie