Wpis z mikrobloga

  • 634
#prawojazdy
Ja już nie ogarniam, mam prawo jazdy od roku i nwm. To zawsze tak jest, że wszyscy się tak k---a spiesza? Bo zawsze czuję jakąś presję, jak ktoś mi cały czas na ogonie siedzi. A ja w zabudowanym 55km/h nie będę przekraczać. Tak samo poza miastem, jadę 90, maks do 100 i wszyscy tylko czekają, żeby wyprzedzić xD jednemu ostatnio co mnie wyprzedził jeleń się wpeirdolil przed maske

To jest taka kultura jazdy w Polsce? Stresuję się, jak ktoś tak robi no ale k---a przepisy to przepisy. Wczoraj pies mi wlazl na przejściu, jakbym szybciej jechała to już by go nie było
  • 118
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@visas: Jechałem pare dni temu 100kmh po autostradzie bo był p------y deszcz a ja nie jestem jakimś zajebistym kierowcą i nie czułem się pewnie w takich warunkach, zastanawiam się ile osób życzyło mi śmierci xD
  • Odpowiedz
A dodatkowo zamontuj sobie kamerkę i trzymaj w samochodzie gaz albo pałkę teleskopową, najlepiej oba. Raz taki szeryf mi siedział na zderzaku, jak wreszcie mnie wyprzedził to nagle dał po hamulcach, zwolnił do ~20 i zmusił mnie w ten sposób do jechania za nim 20, chyba w ramach "kary". Akurat w tamtym miejscu to nie było niebezpieczne, był ranek a z drugiej strony stał korek więc miałby mnie kto obronić. Ale od
  • Odpowiedz
@visas: jako kierowca na pierwszym miejscu stawiaj zawsze swój komfort prowadzenia. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości co do szybkiej jazdy bądź manewru (wyprzedzanie np.) to lepiej się powstrzymać. Może i dojedziesz 2 czy 3 minuty później do celu ale dojedziesz cały i zdrowy
  • Odpowiedz
@visas: Polak moim zdaniem z--------a w robocie na wolnym i autem, tak jest wytresowany. Ostatnio oglądając jakieś filmiki o rowerach gościu powiedział, że życie to ciągły wyścig, włączasz radio, a tam laska w reklamie: wstaje o 7 i już na pełnej. Dawaj 100%, żyj na pełnej, ścigaj się.
  • Odpowiedz
@visas przyjechałem na wakacje do Polski.. tu nikt nie trzyma się przepisów, na autostradach tiry wyprzedzające się non stop na zakazie, na krajowych jak jedziesz 90/70 to mam wrażenie że ludzie chcą mnie za j---a powiesić... Jeśli chodzi o jazdę to jest dziki zachód.
A co najciekawsze jak widzę polskie tablice za granicą to jakoś się wszyscy potrafią dostosować nagle do przepisów..
Z drugiej strony u nas ograniczenia prędkości są często
  • Odpowiedz
W Polsce panuje przekonanie, że prawy pas ma nałożoną klątwę i absolutnie nie można nim jeździć i mamy plagę aut snujących po lewej stronie jezdni. Jeżeli jeździsz prawym pasem to jedź tak jak się czujesz bezpiecznie, jeżeli masz do czynienia z drogą jednopasmową to staraj się ułatwić ruch tym, którzy na drodze czują się pewniej od Ciebie, trzymaj się prawej strony pasa żeby ułatwić im widoczność i Cię minąć. Ja uważam, że
  • Odpowiedz
Wczoraj pies mi wlazl na przejściu, jakbym szybciej jechała to już by go nie było


@visas: jak na przejściu to miał pierwszeństwo ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@visas: Bo tak ludzie jeżdżą jak małpy. Wczoraj wracamy z muzeum. Jadę, jedzie przede mną ktoś faktycznie 90. To go kulturalnie wyprzedzam bez spiny, siedzenia mu na ogonie, palpitacji światłami i innych cyrków odwalanych przez ułomów. I co? Ten sam który niby jechał dobrze nagle jechał ciągle za mną ewidentnie przyspieszając względem prędkości jaką jechał poprzednio. I jak sobie dojechałem do sznurka samochodów to odpuściłem i toczyłem się z grupą
  • Odpowiedz
To jest taka kultura jazdy w Polsce? Stresuję się, jak ktoś tak robi no ale k---a przepisy to przepisy. Wczoraj pies mi wlazl na przejściu, jakbym szybciej jechała to już by go nie było


@visas: @SheenaT: bo jak wiadomo frajerzy jeżdżą z ograniczeniami w myśl niepisanej zasady kodesku drogowego "szybko ale bezpiecznie" wiadomo jak się ma bawarkę to +40 do prędkości bo jest tak bezpieczna przy 90 jak zwykły samochód przy 50. Ten problem spieszenia się polaków jest tylko w polsce, po przekroczeniu granicy polak zmienia się na drodze i jedzie inaczej bo wiadomo im szybciej jedziesz tym jesteś lepszy od innych a jak masz lepsze auto to pozwala ci jeździć szybciej. Za granicą tego problemu nie ma bo polak wie, że jest gównem w stosunku do innych. Częściowo jest to problem małego wacka a częściowo problem zaniżonej samooceny. Za granicą też dostaje się mandaty większe a u nas płacz i zgrzytanie zębów jak tylko mowa o zmianach w wysokości mandatów.

@xaliemorph: w warszawie przechodzili piesi (grupka to ich przepuściłem) a jakiś debil stał
  • Odpowiedz
@kwaz1: W większości państw europejskich lewy pas jest pusty przy niskim czy umiarkowanym natężeniu ruchu i jest wykorzystywany przede wszystkim do wyprzedzania, zgodnie z przepisami jeżeli pas po prawej jest wolny to kierowca ma obowiązek jechać pasem skrajnie prawym, u nas kierowcy mają awersje to jazdy po prawej (rozumiem, że są drogi gdzie pas prawy jest najbardziej zniszczony, ale praktyka omijania prawego pasa u nas jest widoczna wszędzie)
  • Odpowiedz