Wpis z mikrobloga

@wykopyrek: owszem, byłem bogatszy i zbiedniałem. I mój kraj też. A zbiedniejemy jeszcze bardziej, bo polityka fiskalna i socjalna tego rządu jest groteskowo nieudolna.
Płacę coraz więcej podatków - więc mam coraz miej kasy, ceny wszystkiego rosną, a poziom państwowych usług spada - czas czekania na specjalistę w nfzecie się podwoił, czas prowadzenia spraw sądowych także. Obniżyła się jakośc telewizji publicznej i radia.
Straciliśmy również pozycję międzynarodową - ba, jesteśmy pośmiewiskiem
owszem, byłem bogatszy i zbiedniałem. I mój kraj też. A zbiedniejemy jeszcze bardziej, bo polityka fiskalna i socjalna tego rządu jest groteskowo nieudolna.


Ale daj przykład. Ale swój. Nie masz mandatu, żeby mówić w imieniu kraju.

Płacę coraz więcej podatków - więc mam coraz miej kasy, ceny wszystkiego rosną, a poziom państwowych usług spada - czas czekania na specjalistę w nfzecie się podwoił, czas prowadzenia spraw sądowych także. Obniżyła się jakośc telewizji
@Pieronek: Tusk zacznie gadać do rzeczy gdy uczciwie pokaże tabelę z podliczeniem skąd weźmie fundusze na 500+ bo jak na razie to się dzieje kosztem tzw. klasy średniej (zarobki 4000 brutto+), zamrożonych inwestycji np. w energetykę oraz niebezpiecznie wysokiej inflacji (wszyscy to sponsorujemy łącznie z beneficjentami)

Jest sporo opcji do rozważenia ale to trzeba mieć spore polityczne jaja:
- weryfikacja rent i emerytur ludzi którzy tych kwot nie wypracowali w swoim