Wpis z mikrobloga

Wspomniałem dzisiaj o tym, że fajnie byłoby zacząć odkłamywać pewne rzeczy. Nawet pojawił się spory odzew. Zachęcony tym pozytywnym odzewem usiadłem do pisania i zdałem sobie sprawę że tego jest tak wiele że trzeba to podzielić na części. Dzisiaj więc napisałem o tym czym jest PKB i jak określić czy Polska się rozwija. Jednak określenie "napisałem" jest zbyt ambitne bo na tylko sam ten temat można napisać książkę.

W samym dokumencie zawarłem pewne pojęcia które mam nadzieję że dla części z was staną się jaśniejsze i zrozumiecie pewne absurdy którymi żyją media i społeczeństwo. Dajcie znać czy jutro pisać coś o inflacji i bankach czy dać sobie spokój.

https://docdro.id/PczagoE

#gielda
  • 19
@kRz222: ja mogę polecić taką literaturę: N. G. Mankiw, M. P. Taylor, Makroekonomia, Polskie Wydawnictwo Ekonomiczne,
Warszawa 2016 [Wydanie II zmienione].
Wytłumaczone łopatologicznie i lekko rozwinięte to co jest w pliku
@kRz222: Za krótko, za treściwie, kompletny brak użycia języka branżowego, za krótka bibliografia. Szanowny Panie, na studiach wyższych taki poziom to dno! - tak mi się przypomniało ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Fajne, ale przez wykup obligacji, chęć ich wykupu i innych takich to nie ma sensu. A dalej to się sprowadza do innych rzeczy podawanych przez państwa jak CPI, PP, FXR, TB, IP, PMI...