Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 77
Mieli, jestem na wakacjach w Chorwacji, podczas nurkowania znalazłem taki nabój jak na załączonym obrazku. Co to za nabój? Od jakiej broni? Z jakich czasów może pochodzić?
Mogę to ze sobą wziąć do bagażu rejestrowanego (nie podręczny tylko ten drugi co wcześnie go zabierają) do samolotu?

Więcej zdjęć w kom

#pytanie #pytaniedoeksperta #bron #amunicja
Pobierz cz4rnyy - Mieli, jestem na wakacjach w Chorwacji, podczas nurkowania znalazłem taki n...
źródło: comment_1625646337cRf80zykC2dHqjuFOLoOMB.jpg
  • 113
@Polinik mój klient należy do jakiego bractwa strzeleckiego. Była na zawodach busem którego używa do pracy. Po jakimś czasie jechał busem na Ukrainie i wzięli go na kontrolę. Znaleźli małą łuskę i zamknęli na tydzień w jakimś posterunku do wyjaśnienia sprawy :)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Koleżanka miała naszyjnik z pocisku - mimo że był pozbawiony jakichkolwiek cech bojowych, to nie chcieli jej przepuścić na lotnisku i miała dodatkowe trzepanie bagażu w pakiecie

@Vladimir_Kotkov: Dlatego bardzo często producenci takich fantów dają ostrzeżenie na opakowaniu, że nie można tego wnosić do samolotu.
@CherryJerry: Skanują. Ja kiedyś miałem dramę na lotnisku z żona bo kupiliśmy sobie jakąś kamienna popielniczkę na targu i przy sprawdzaniu bagażu wzięli nas na bok i zaczęli zadawać milion pytań, później zabrali ta popielniczke robić jakieś dokładniejsze testy. Finalnie nas puścili ale nie chcieli powiedzieć co wykryli.
@cz4rnyy
@John_archer @Polinik @fegwegw @zloty_wkret @MentorPL @Kroledyp

: Eh Wykopki..
Amunicja może być przewożona do 5kg na pasażera w bagażu rejestrowanym. Wycinek z przepisów IATA dotyczących transportu towarów niebezpiecznych poniżej. Jedyne do czego mogą się przyczepić to do zabezpieczenia i jego stanu, który nie wzbudza zaufania. Tyle pod kątem przepisów transportowych.

Swoją drogą ciekawe ilu z Was wiedziało o istnieniu takiej tabelki i ile razy "nieleganie" coś przewoziliście w bagażu. Zachęcam do
Pobierz Rzetelny89 - @cz4rnyy
@Johnarcher @Polinik @fegwegw @zloty_wkret @MentorPL @Kroledyp...
źródło: comment_16256586802CKXFyMmirC6fGW31EhTkh.jpg
@Rzetelny_89: Oczywiście, misu, że może. Z tym jednym wyjątkiem, że musisz mieć pozwolenie na jej posiadanie. A możesz (w całej UE) posiadać amunicję do broni na którą masz pozwolenie. A skoro OP pyta co to za amunicja to raczej nie ma pozwolenia na broń, do której pasuje. (σ ͜ʖσ)

@cz4rnyy: Wal śmiało. Jak nie chwycą w Chorwacji to w PL masz do