Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 77
Mieli, jestem na wakacjach w Chorwacji, podczas nurkowania znalazłem taki nabój jak na załączonym obrazku. Co to za nabój? Od jakiej broni? Z jakich czasów może pochodzić?
Mogę to ze sobą wziąć do bagażu rejestrowanego (nie podręczny tylko ten drugi co wcześnie go zabierają) do samolotu?

Więcej zdjęć w kom

#pytanie #pytaniedoeksperta #bron #amunicja
Pobierz cz4rnyy - Mieli, jestem na wakacjach w Chorwacji, podczas nurkowania znalazłem taki n...
źródło: comment_1625646337cRf80zykC2dHqjuFOLoOMB.jpg
  • 113
9x39


@lktr1: Na pewno to nie będzie 9x39 bo po pierwsze poza Rosjanami nikt ich nie używa, a poza tym co by robiło rosyjskie wojsko w Chorwacji to raz, a dwa to nie ta długość łuski.

To jest pełnowymiarowy nabój karabinowy tylko pocisk jest wciśnięty mocno w szyjkę łuski
@Kotiki_to_nie_foki: Muszelek, korali i innych morskich żyjątek. Chyba że koraliki z muszelkami ze stoiska :) Widziałam stoisko z gąbkami, też chyba raczej nie można takich rzeczy przewozić. Po podróży z Tajlandii czepiali się mnie o maść tygrysią, czy na pewno nie jest z żywego tygrysa :D
do ogniska wrzuć, może wystrzeli


@Sztos13:
Nie wystrzeli.
Naboje w ognisku nie robią zbyt spektakularnego efektu.
Nie strzelają, tylko słabo eksplodują -- ciśnienie rozrywa łuskę, większość prochu się po prostu spala w ogniu a pocisk praktycznie się przy tym nie rusza.

Żeby strzelić - wymagana jest lufa, która skieruje energię rozprężających się gazów w jedną stronę - w stronę pocisku i go wypchnie z lufy. Jak nie ma lufy - gazy