Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 77
Mieli, jestem na wakacjach w Chorwacji, podczas nurkowania znalazłem taki nabój jak na załączonym obrazku. Co to za nabój? Od jakiej broni? Z jakich czasów może pochodzić?
Mogę to ze sobą wziąć do bagażu rejestrowanego (nie podręczny tylko ten drugi co wcześnie go zabierają) do samolotu?

Więcej zdjęć w kom

#pytanie #pytaniedoeksperta #bron #amunicja
Pobierz cz4rnyy - Mieli, jestem na wakacjach w Chorwacji, podczas nurkowania znalazłem taki n...
źródło: comment_1625646337cRf80zykC2dHqjuFOLoOMB.jpg
  • 113
@cz4rnyy mi to wygląda na 7.92x57 albo .308 (7.62x51), pierwszy używany przez armię niemiecką i jugosłowiańską, ten drugi to kaliber natowski, więc albo pamiątka po którejś wojnie światowej albo po którejś wojnie na Bałkanach.

W każdym razie bym tego do samolotu nie brał, jak Cię capną w Polsce to możesz dostać do 8 lat odsiadki bo w myśl przepisów jest to cały czas amunicja, którą posiadasz bez pozwolenia.
@cz4rnyy: Nie słuchaj tych nieuków i narzekaczy z Wykopu. Spokojnie możesz przywieźć do Polski. Amunicję (w tym naboje wszelkiego rodzaju, ale także pociski do granatnika i działka czołogowego), broń automatyczną i pół-automatyczną, a także materiały wybuchowe można przewozić w bagażu rejestrowym samolotem do Polski, ale tylko pod warunkiem, że cały bagaż waży nie więcej niż 20 kg. Gdy przekracza taką wagę można zostać obciążonym mandatem za nadbagaż w wysokości do nawet
@cz4rnyy: ja kiedyś miałem w bagażu łuskę, którą znalazłem na plaży na Helu. Pewnie z jakichś ćwiczeń. Nosiłem tak na pamiątkę w portfelu bo fajnie wyglądała. Zorientowałem się, że to nie najlepszy pomysł, aby chodzić z nią na lotniska, kiedy przy locie do Londynu na lotnisku skanowali mi plecak 10 minut wzywając coraz to nowych Strażników Granicznych. Na szczęście wyjąłem, pokazałem, puścili dalej.
@cz4rnyy: Umyj się porządnie i części garderoby. Teoretycznie nabój powinien być szczelny, ale to gówno którym dotykają dłonie i pasek jest czułe na materiały wybuchowe. Jeśli wykryje ci resztki ładunku miotającego to cię zgarną przynajmniej do wyjaśniania.